×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Situācija darba tirgū šogad uzlabosies, taču lēnāk nekā pērn

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Šogad situācija darba tirgū Latvijā turpinās uzlaboties, taču lēnākos tempos nekā iepriekš, aģentūrai BNS pavēstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta Ekonomiskās attīstības un darba tirgus prognozēšanas nodaļas vadītājs Normunds Ozols, komentējot trešdien publiskotos darbaspēka apsekojuma datus.

Viņš norādīja, ka 2015. gada pirmajā ceturksnī nodarbināto iedzīvotāju skaits Latvijā palielinājās par 0,4%, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu. Gada pirmajā ceturksnī bija nodarbināti 884,1 tūkstotis iedzīvotāju jeb 59,7% no iedzīvotāju kopskaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Salīdzinot ar 2014. gada pirmo ceturksni, nodarbinātības līmenis Latvijā ir palielinājies par 1,1 procentpunktu.

“Vienlaikus turpina samazināties ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits. Neraugoties, ka iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes līmenis ir saglabājies nemainīgs, gada griezumā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits samazinājās par 15,7 tūkstošiem un bija 984,6 tūkstoši. Tādējādi demogrāfijas tendenču ietekme uz darba tirgu kļūst arvien izteiktāka, kas turpmākajos gados var būtiski ietekmēt darba roku pieejamību darba tirgū,” sacīja Ozols.

Pēc viņa teiktā, bezdarba līmenis 2015. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014. gada atbilstošo periodu, samazinājās par 1,7 procentpunktiem – līdz 10,2%. Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis saglabājās nemainīgs.

EM pārstāvis atzīmēja, ka būtiski samazinājies jauniešu bezdarbs – 2015. gada trijos mēnešos jauniešu bezdarba līmenis bija par 3,4 procentpunktiem mazāks nekā pirms gada. Kopumā gada pirmajā ceturksnī darba meklējumos bija 12,2 tūkstoši jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Vienlaikus gada laikā nedaudz pieaudzis ilgstošo darba meklētāju īpatsvars darba meklētāju kopskaitā. Gada pirmajā ceturksnī ilgstošo darba meklētāju īpatsvars ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, salīdzinot ar 2014. gada pirmo ceturksni. Kopumā šogad trijos mēnešos bez darba bija 100,6 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem bez darba ilgāk nekā gadu bija 43,7%.

“Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm 2015. gadā situācija darba tirgū turpinās uzlaboties, tomēr lēnākos tempos nekā iepriekš. No vienas puses, to ietekmēs zemās bāzes efekta pakāpeniskā samazināšanās darba tirgū, no otras puses – lēnāki ekonomikas izaugsmes tempi saistībā ar tendencēm ārējā vidē,” skaidroja Ozols.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bija 100,6 tūkstoši darba meklētāju jeb 10,2% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 1,7 procentpunktiem mazāk nekā 2014. gada attiecīgajā laika periodā un līdzīgi kā iepriekšējā ceturksnī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+