Sports
Futbols

Skandāls telpu futbolā: kluba prezidents izskrien laukumā0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Latvijas telpu futbola klubam “Raba” par tā prezidenta Anatolija Romaņuka izskriešanu laukumā spēles laikā tiks piespriests sods, pēc ceturtdien “Optibet” Latvijas Telpu futbola virslīgas pusfināla spēles starp “Nikars” un “Raba” vienībām aģentūrai LETA atklāja Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) izpilddirektors Eduards Borisevičs.

Ceturtdien “Optibet” Latvijas Telpu futbola virslīgas pusfināla spēlē vairākkārtējā Latvijas čempione “Nikars” ar rezultātu 4:3 apspēlēja savu principiālo pretinieci “Raba”. Tādējādi sērijā “Nikars” izcīnīja uzvaru 3-1 un iekļuva sacensību finālā, kur vadošā valsts telpu futbola komanda spēkosies ar “Beitar” vienību.

Mača izskaņā, kad “Nikars” guva uzvaru nesošos vārtus, laukumā izskrēja “Raba” prezidents Anatolijs Romaņuks, kurš agresīvi vērsās pie tiesnešiem, apstrīdot viņu pieņemtos lēmumus. Dažas sekundes pirms vārtu guvuma pretinieku laukuma pusē sadursmē nokrita “Raba” spēlētājs Romāns Rožkovskis, kurš palika guļot uz grīdas. Gan “Raba” spēlētāji, gan arī prezidents pieprasīja sodu, ko tiesneši nepiešķīra.

LTFA izpilddirektors Borisevičs apstiprināja, ka “Rabas” prezidenta darbības tiks izvērtēta nākamajā LTFA disciplinārlietu sēdē. “Nekomentēšu, vai pirms vārtu guvuma bija sods, taču tās laikā bija redzams, ka “Nikars” spēlētājs pieskārās bumbai,” aģentūrai LETA pastāstīja Borisevičs.

“Disciplinārlietu komisija lems par turpmākajiem lēmumiem un ceram, ka tie būs maksimāli objektīvi,” turpināja LTFA pārstāvis. “Sods “Raba” klubam tiks piešķirts viennozīmīgi, taču vēl nezinām, cik tas būs bargs.”

Izpilddirektors gan atklāja, ka situācija bija sarežģīta un vēl tiks skatīts video, lai saprastu, vai tiesneši pieņēma pareizu lēmumu. Tāpat Borisevičs uzskata, ka ir jānoskatās visa spēle, lai saprastu, cik pamatots bija tiesnešu lēmums pēc pretrunīgās epizodes nenosvilpt, bet turpināt maču. “Saspringtās cīņās tiesneši mēdz ignorēt neviennozīmīgus sodus, lai spēle būtu skatāmāka. “Raba” un “Nikars” dueļi parasti ir tieši tādi.”

Borisevičs uzsvēra, ka spēli apkalpojošie tiesneši Edgars Martinsons, Andris Utināns un Aleksandrs Šiškunovs ir pieredzējuši un laba līmeņa arbitri, tomēr nenoliedza, ka kopumā soģu lauciņā ir arī problēmas. “Esam runājuši jau tiesnešu sapulcēs, ka viņi bieži vien epizodēs, kas ir 50:50, mēdz pieņemt lēmumus par labu spēcīgākajai komandai. Nezinu, tas ir apzināti, vai neapzināti.”

“Tiesneši, kuri tiesāja šo spēli, ir vieni no labākajiem Latvijā. Viņi parasti tiesā “smagākos” mačus un nav šaubu, ka viņiem tas bija psiholoģiski grūts pārbaudījums,” turpināja Borisevičs. “Domāju, ja tiesneši zinātu, kas notiks turpinājumā, viņi šo sodu būtu nosvilpuši, neatkarīgi no tā, vai tas būtu pamatots, vai nepamatots. Viņi juta spēli, zināja, cik spraiga tā ir, un pieņēma tobrīd, viņuprāt, pareizāko lēmumu,” noslēdza Borisevičs.

Desmitkārtējā valsts čempione “Nikars” šosezon jau tikusi pie vienas trofejas, izcīnot Latvijas kausu, kad finālā Rīgas klubs pārspēja Daugavpils vienību “LDz Cargo”/DFA.

LA.lv