Kultūra
Māksla

Skatītāju intereses dēļ pagarināta Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Karnevāls”0

Foto – Didzis Grozs

Gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa no sirds priecājas, ka šajā pavasarī nu jau vairāk nekā 4500 apmeklētāju bijuši baudīt viņas darbus jaunākajā izstādē “karnevāls” Swedbank centrālajā ēkā. Ņemot vērā skatītāju lielo interesi, nolemts izstādes apskati pagarināt par vēl vienu nedēļu – līdz 27.aprīlim.

Izstādē darbojas arī neliela kafejnīca un atpūtas stūris, kurā nesteidzīgi var baudīt kafiju, sulu vai vīnu. Par skaistu atmiņu no izstādes iespējams iegādāties gleznotājas kartītes un līdzekļus ziedot un atbalstīt rehabilitācijas centru “Poga” – vietu, kur ar sirsnību, profesionalitāti un jaunākajiem sasniegumiem centra speciālisti gluži kā gādīgi vecāki palīdz bērniem apgūt arvien jaunas iemaņas, stiprināt savu varēšanu un sasniegt jaunas uzvaras.

Vēl viens gaidīts notikums izstādes ietvaros būs meistarklases, kurās Kristīne Luīze Avotiņa aicina uz kopā gleznošanu un kopā būšanu.

Meistarklase pieaugušajiem piektdien, 26. aprīlī no plkst. 16.00 līdz 18.00, savukārt meistarklase bērniem sestdien, 27. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.00. Tehnika – akrils. Katrā meistarklasē ir limitēts skaits – līdz 30 cilvēkiem.

Izstādi veido pavisam jauna šajā gadā gleznota darbu kolekcija, kas tapusi Kristīnes Luīzes Avotiņas ģimenes lauku mājās Liezerē, Vidzemes augstienē. Savos darbos māksliniece gleznojusi dzīvi kā karnevālu, kurā cilvēks izdzīvo dažādas lomas un pieredzes. Būtisku lomu gleznās šoreiz ieņem mūsdienu mitoloģijas tēli, kurus gleznotāja aizguvusi no savas meitas Lizelotes Annas mīļākajām multiplikācijas filmām. K.Luīze pati saka: “Šie multfilmu tēli man ir palīdzējuši tuvāk izprast un iepazīt bērna pasauli. Un atgriezt sevī vairāk dzīves viegluma un bezrūpības, vienlaikus atgādinot, ka ir jāsapņo un sevi jāpilnveido, lai sapni piepildītu!”

Kristīne Luīze Avotiņa (1983) ir plašu atpazīstamību guvusi gleznotāja, kuras rokrakstu iezīmē tīru un košu krāsu izmantojums, dabas motīvi, figurālu un ainavisku elementu savienojums.

K.L.Avotiņa regulāri veido savu darbu personālizstādes, un ir viena no pirmajām gleznotājām Latvijā, kuras darbi izrādīti multimediālā izstādē. Kopš 2012. gada Kristīne Luīze rada savu gleznu kalendāru, un sadarbojoties ar gleznotāju, tapuši gan reklāmas, gan dizaina projekti.

LA.lv