“Skonto” iegūst Latvijas kausu 0

“Skonto” futbolisti sestdien Liepājā ar 2:1 finālā pēcspēles sitienos nodrošināja uzvaru pār vietējo “Liepājas metalurgu” un izcīnīja Latvijas kausu.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Cīņas pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, tādēļ uzvarētāju noteica pēcspēles 11 metru sitienos, kuros pārāki bija “Skonto” futbolisti.

“Skonto” Latvijas kausu ieguva kluba vēsturē astoto reizi, taču līdz šim pēdējoreiz tas bija noticis 2002.gadā. “Skonto” izdevās Liepājas klubam revanšēties par zaudējumu Latvijas kausa finālā 2006.gadā, kad rīdzinieki līdz šim pēdējo reizi bija tikuši līdz finālam.

Veiksmīgāks sākums Liepājā izdevās “Skonto”, 55.minūtē izvirzoties vadībā, kad liepājnieku vārtsargs Pavels Šteinbors atsita bumbu pēc Valērija Šabalas sitiena ar galvu, taču atkārtotu raidījumu tvert nespēja. “Skonto” izredzes gan sarežģīja Adila Ibragimova noraidījums, ko 62.minūtē viņš saņēma par otro brīdinājumu.

Ieguvusi skaitlisko pārsvaru, laukumā dominēja Liepājas komanda, un 75.minūtē pēc centrējuma Vladimirs Kamešs ar galvu iesita atbildes vārtus. Līdz pamatlaika beigām bumba vēlreiz nonāca “Skonto” vārtos, taču tiesnesis fiksēja pārkāpumu soda laukumā un vārtu guvumu neieskaitīja.

Pagarinājumā vairāk uzbruka “Liepājas metalurgs”, taču bīstamas situācijas spēja radīt arī “Skonto”. Rezultāts gan nemainījās, un uzvarētāja noteikšanai vajadzēja izpildīt pēcspēles sitienus. Lai gan Liepājas komandai pirmos trīs sitienus realizēja Genādijs Soloņicins, Pavels Surņins un Oskars Kļava, mājiniekiem turpinājumā Ritus Krjauklis sita pāri vārtiem, bet Andreja Prohorenkova raidīto bumbu tvēra “Skonto” vārtsargs Germans Māliņš. Turpretim “Skonto” pēc Alana Siņeļņikova neveiksmes, kad viņa sisto bumbu atvairīja Šteinbors, turpināja ar Andreja Siņicina, Armanda Pētersona un Aleksandra Fertova trāpījumiem, bet izšķirošo sitienu realizēja Romans Amirhanovs.

Kopš valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas kausa izcīņas fināls pirmo reizi notika ārpus Rīgas.