Sports
Futbols

Skrējēja soda nauda un visgudrā Prezidenta loža. Gunta Indriksona verdikts 2

foto: LETA

Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons pēc valstsvienības zaudējuma Portugālei (0:3) atzina, ka par puikas skriešanu laukumā no UEFA pienāksies pamatīgs sods, un sacīja, ka spēles laikā nevar nosēdēt Prezidenta ložā, kurā apkārtējie gudri komentē, kā ir jāspēlē.

“Šī spēle arī man bija liels notikums, bet vēl lielāks šiem bērniem, kas klātienē redzēja pasaules futbola zvaigzni (Krištianu Ronaldu). Spēle pierādīja, ka viņš ir labākais, iesaku visiem mācīties, jo, cik dzirdēju no Portugāles federācijas vadītājiem, šim spēlētājam nav nozīmīgas un nenozīmīgas spēles, katrā iet uz uzvaru, līdz galam, lai gūtu vārtus. Protams, Latvijas futbolam šī ir liela diena. Visi spēlētāji var salīdzināt sevi ar viņiem, jābūt skaidram, uz ko jātiecas. Latvijas izlase varēs uz kaut ko cerēt tad, kad arī mums 15 spēlētāji būs TOP klubos,” sacīja Indriksons.

Kas draud mazajam puikam, kurš spēles laikā aizskrēja pie Ronaldu, un vēl citiem, kas to centās darīt jau pēc tam? Es kopā piecus saskaitīju.

Tas nav normāli, dienestiem jāizanalizē pieļautās kļūdas. Puikam droši vien nekas nedraud, federācijai gan. Nezinu, cik liels būs sods, bet to izlemj speciāla komisija atkarībā no tā, vai bijis kas tāds arī iepriekš, vai ir sekas. Cik saprotu, tādu nav. Būs liels naudas sods, tas ir nepatīkami un liek visiem aizdomāties, kāds mums ir galvenais stadions šobrīd. Ļoti liela kļūda, ka tomēr nesaņēmāmies un neuzbūvējām jauno stadionu, kurā vajadzēja notikt šai spēlei.

Apsargi bija ik pēc diviem metriem. Vajadzēja vairāk?

Domāju, ka vairāk nevajadzēja. Kāds uz brīdi pazaudēja modrību. Kopumā apsardzes dienesti paveica ļoti labu darbu.

Organizatoriskajā ziņā šī spēle bija liels izaicinājums?

Visām spēlēm prasības ir vienādas, bet ažiotāža ap šo maču bija daudz lielāka. Ap 300 cilvēku caur mani gribēja dabūt biļeti. Vēlētos, lai tik liela interese būtu arī par spēli pret Igauniju pirmdien, bet neesmu dzirdējis, ka kāds dikti gribētu nākt.

Kas bija jūsu ložā – valsts prezidents, premjers?

Ieteiktu to jautāt Jānim Mežeckim (federācijas ģenrālsekretāram), jo tikai sākumā biju ložā. Pēc tam staigāju pa apli, pārāk nervozēju. Nevaru nosēdēt ložā, kur visi māca un zina, kā jāspēlē futbols. Bet neredzu, ka kāds no viņiem būtu pielicis pirkstu, lai spēlētāji mums būtu labāki. Uzskatu, ka neesam sliktā līmenī un vienmēr viss ir salīdzināmi – 0 :3 pret vienu no labākajām pasaules komandām. Ja gribam punktus un vietu tabulā, tad ir lietas, kuras jāmaina kardināli. Ceru, ka jaunajam federācijas prezidentam būs vīzija un viņš to arī realizēs.

Vēl pirms neilga laika bija lielas problēmas ar “Skonto” stadionu. Cik labi tas bija sagatavots spēlei?

Pat labi, ka bija tās problēmas, jo tagad stadions bija simpātiskāks un komfortablāks nekā tad, ja tās nebūtu.

Tas bija UEFA lēmums neļaut Latvijas izlasei trenēties “Skonto” stadionā?

Saistītie raksti

Jā, jo uzskatīja, ka laukums pēc vēl viena treniņa pazaudēs kvalitāti. Tas nav normāli, ka mājinieki nevar patrenēties, bet vēl viens apstiprinājums tam, ka vajadzīgs jauns stadions ar jaunām sistēmām, kuras šeit nedarbojas kā vajag. Saprotu visu – ja laukumā skrien gandrīz miljards (pēc spēlētāju līgumu summas), tad vajag augstāko līmeni.

Jūs ar Ronaldu arī nobildējāties?

Es dabūju autogrāfus uz krekliem, kuriem man palūdza. Nožēloju, ka nesavācu vēl vairāk kreklus un bildes, jo redzu, cik ļoti bērni viņam grib tikt klāt.

LA.lv