Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Netālu no maksātnespējas administratora slepkavības vietas atrasts nodedzināts auto10

Foto – LETA

Rīgā pie Meža kapiem trešdienas rītā noslepkavots maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, liecina LTV rīcībā esošā informācija. Valsts policija aģentūrai LETA šādu informāciju nekomentē.

Policija trešdienas rītā izplatīja informāciju, ka Aizsaules ielā 1, Rīgā trešdienas rītā notikusi slepkavība.

Galerijas nosaukums

Izmantojot šaujamieroci, nogalināts kāds vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas “Range Rover” automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu.

Baltais “Range Rover” nobraucis no ceļa labajā pusē, nolauzis ceļa zīmi un ietriecies kapu nožogojumā. Automašīnai ir nolauzts aizmugurējais ritenis. Blakus automašīnai guļ vīrietis bez dzīvības pazīmēm, novēroja aģentūra. Automašīnas priekšējais stikls ir cauršauts vadītāja pusē.

Kā aģentūrai LETA teica kāda puķu tirgotāja, viņa ap plkst.8.40 dzirdējusi šāvienus, bet nav redzējusi no kurienes un kas šauj. No aculiecinieku stāstītā, apšaudīto automašīnu slepkava, iespējams, esot gaidījis Aizsaules ielā.

Netālu no maksātnespējas administratora slepkavības vietas atrasta sadegusi furgona tipa automašīna ar tentu, ar kuru , iespējams, pārvietojušies noziedznieki.

Valsts policija (VP) neizslēdz saistību starp šorīt pie Rīgas krematorijas degušo furgonu un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību, kas tika pastrādāta pie Rīgas Brāļu kapiem, aģentūrai LETA sacīja VP pārstāve Sigita Pildava.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādīja, ka VP patlaban veic visas primārās darbības, kas saistītas ar izmeklēšanu, kā arī neizslēdza varbūtību par abu notikumu saistību.

Kā aģentūrai LETA teica kāda puķu tirgotāja, viņa ap plkst.8.40 dzirdējusi šāvienus, bet nav redzējusi no kurienes un kas šauj. No aculiecinieku stāstītā, apšaudīto automašīnu slepkava, iespējams, esot gaidījis Aizsaules ielā.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67014002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību.

Policija strādā notikuma vietā un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. VP aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

Kas zināms par Mārtiņu Bunkus?

Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko “Trasta Komercbankas” likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007.gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma “Rego Trade” maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Bunkus valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijā par 2016.gadu liecina, ka viņam pieder 2013.gada “Range Rover” automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā “Luminor” bankā. 2016.gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016.gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, savukārt parādsaistības kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejama informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāze, Bunkus savulaik ziedojis partijai “Jaunais laiks” un apvienībai “Vienotība”. 2010.gadā viņš “Jaunajam laikam” ziedojis 1000 latus (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latus (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latus (4260 eiro) apvienībai “Vienotība”.

Portāls “Pietiek.com” norāda, ka nošauts viens no skandalozākajiem maksātnespējas administratoriem, kas saistīts ar iespaidīgu ienākumu gūšanu no “Trasta komercbankas”. Pēc portāla ziņām, bijis minēts kā viens no iespējamiem uzvarētājiem “politskajā tirgū” par tiesībām ielikt “savu” likvidatoru “ABLV bankā”.

LA.lv