×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Slēpojums “Apkārt Alaukstam” pārcelts uz februāra otro pusi (1)

infoski.lvinfoski.lv

Uz 21.februāri pārcelts 6.februārī paredzētais 25.slēpošanas maratons “Apkārt Alaukstam” Vecpiebalgā, aģentūru LETA informēja organizators Jānis Gabrāns.
Gabrāns atklāja, ka ziemas pasākumu rīkotājiem laika apstākļi allaž sagādā pārsteigumus, un šī ziema nav izņēmums. Lielo aukstumu nomainījis negaidīts atkusnis un lietus, kas licis plānotos pasākumus pārcelt kādas nedēļas uz priekšu – cerībā, ka februāris tomēr būs ziemas mēnesis šī vārda ierastajā nozīmē.
Latvijā masveidīgākā tautas slēpojuma “Apkārt Alaukstam” rīkotājiem problēmas radīja Piebalgas pusē neparasti plānā sniega kārta, kas lika domāt, ka slēpot varētu pa ezeru, izmantojot uz tā esošo sniega kārtu. Diemžēl arī no šīs ieceres nācies atteikties. Sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Aivars Avens atklājis, ka uz ledus ir ūdens, nelielais sniegs ezera apkaimē tikpat kā nokusis.
“Pēdējās aukstajās dienās vēl paspējām trasi piebraukt, cerībā, ka uznāks sniegs un viss būs kā nākas, taču situācija kardināli mainījusies. Dabai neko nevaram izdarīt. Šajā ziemā laika apstākļi mainās tik strauji, ka neko nav iespējams paredzēt,” uzskata Avens.
Slēpojuma rīkotāji gan nav pilnībā zaudējuši cerību pasākumu sarīkot, un šobrīd par norises datumu izsludināts 21.februāris.
“Ja uznāks sals un būs pietiekami daudz sniega, nedēļas laikā trasi iespējams sagatavot. Ja nē, diemžēl nāksies 25.jubilejas slēpojumu atcelt. Dalības maksu, kā paredzēts nolikumā, iespējams pārcelt uz nākamo gadu vai saņemt atpakaļ 50 procentu apmērā,” informējis Avens.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tas par vārdu “slēpojums”? Briesmīgi skan.

Draugiem Facebook Twitter Google+