×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Smārdē atklās pieminekli somu jēgeriem, sagaida simtiem viesu (16)

Foto no Engures novada pašvaldības mājas lapasFoto no Engures novada pašvaldības mājas lapas

Šogad aprit 100 gadi kopš somu militāro inženieru rota, kas ietilpa Prūsijas 27.Karaliskā jēgeru bataljona sastāvā, cīnoties Smārdes kaujā, un, atzīmējot šā notikuma 100.gadadienu, Somijas Aizsardzības spēki 25.jūlijā atklās pieminekli Smārdes ciemā – vietā, kur notika kauja.

Pašvaldība informē, ka atbildīgie par pieminekļa atklāšanas sagatavošanu ir Somijas Aizsardzības spēki kopā ar Somijas vēstniecību Latvijā un Engures novada pašvaldību. Smārdes Pieminekļa projekta komiteja ir atbildīga par pieminekļa uzstādīšanu.

Pasākumā būs Somijas armijas goda sardze ar Jēgeru un Militāro inženieru skolas karogiem. Pasākumā arī uzstāsies Somu Gvardes pūtēju orķestris un operdziedātājs Heiki Ālto.

Pasākuma vadītājs ir Militāro inženieru inspektors pulkvedis Jouko Rauhala.

Tā kā novadā ir gaidāmi vairāki simti viesu, bet iespējas novietot transporta līdzekļus kaujas piemiņas vietā ir minimālas, drošības apsvērumu dēļ gaidāmi satiksmes ierobežojumi Ventspils šosejas posmā pie Smārdes kroga 25.jūlijā no plkst. 12.15 līdz 15.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Laba lieta. Rašistiem atkal vēdersāpes metās.

 2. Varbūt tomēr rakstīt vajadzētu kādam latvietim?

 3. Jēgeri. Kastie tādi? Kā atširēt?

 4. Somi — Jā !
  Krievi — Nē !

  • Tu, beidzot, izmisumā pareizo alfabetu sācis lietot? Grūti jau ir atzīties tajā faktā, ka Krievija visur nākusi kā apspiedējs. Labāk tēlot muļķi.

 5. Somi varonīgi cīnijās pret savu valsti – vai nav interesanti? Laikam jau tie bija algotņi.

 6. Nevajag aizmirst,ka somu jēgeri cīnījās pret Latvijas neatkarību vācu karaspēka sastāvā.Kaujās viņi ir nogalinājuši daudzus latvjus.Tikai tad ,kad mūsu brīvības cīnītāji bija tos jau ietriekuši Liepājā ,aizmugurē vairs tikai jūra ,somiem atvērās acis,ka jābrauc mājās.

  • Diez vai komenta autoram ir kādas drošas ziņas,cik latviešus nošāva tieši somi.Bet viss pārējais šajā tekstā ir tāda muldēšana,pēc kuras var nākt tikai miršana.

  • 1916. gadā pret Latvijas neatkarību ? Prātiņ, nāc mājās! Somi cīnījās pret Krievijas impēriju PAR SOMIJAS NEATKARĪBU.

  • 1916. gadā pret Latvijas neatkarību? Prātiņ, nāc mājās! Somi cīnījās pret Krievijas impēriju, PAR SOMIJAS NEATKARĪBU.

  • Tu esi pie pilnas saprašanas???Ej izgulies,izskatās ,ka tu skolā vispār neesi gājis ,bet ja gāji, tad izņemot reklāmas tualetē ,neko citu lasījis neesi.

  • Kā var aizmirst to ,kas nekad nav bijis? Nevajag nevis aizmirst,bet nevajag MURGOT ha ha .No kurienes tādi “gudrīši’ rodas ?????

Draugiem Facebook Twitter Google+