Pasaulē

Soctīkli pilni ar minējumiem par Klintoni. Tramps publiskos datus par savu veselību 16


Hilarija Klintone pametot meitas dzīvokli, kur devās pēc vājuma brīža 11.septembra piemiņas pasākuma laikā Ņujorkā.
Hilarija Klintone pametot meitas dzīvokli, kur devās pēc vājuma brīža 11.septembra piemiņas pasākuma laikā Ņujorkā.
AP

Republikāņu Baltā nama kandidāts Donalds Tramps pirmdien pauda cerību, ka viņa demokrātu konkurente Hilarija Klintone atgūsies no plaušu karsoņa, kā arī solīja drīzumā nodot atklātībai ziņas par savu veselības stāvokli.

“Kaut kas notiek, bet es ceru, ka viņa atveseļosies, būs atpakaļ uz ceļa un mēs viņu redzēsim debatēs,” intervijā telekanālam “Fox News” sacīja Tramps.

Ņujorkas nekustamo īpašumu magnāts arī sacīja, ka viņam pagājušajā nedēļā veiktas medicīniskās pārbaudes un ka viņš rezultātus nodos atklātībai, kad tie būs saņemti.

“Man šķiet, ka tie būs labi. Es jūtos lieliski, bet, kad būs saņemti skaitļi, es atklātībai nodošu ļoti, ļoti konkrētus skaitļus,” viņš sacīja.

Līdz šim Tramps publiskojis vien īsu viņa ārsta vēstuli, kurā detaļas minētas maz, vien apgalvots, ka Tramps, ja uzvarēs vēlēšanās, būs “veselīgākais indivīds, kāds jelkad ievēlēts prezidentūrā”.

Trampa kampaņas darbiniekiem dots rīkojums izturēties ar cieņu pret Klintones slimību, bet sociālajos medijos par šo jautājumu nerakstīt neko, pirmdien ziņoja ASV mediji.

Aizlieguma pārkāpums tiks sodīts ar atlaišanu no darba, vēstīja telekanāls CNN, atsaucoties uz anonīmiem avotiem Trampa kampaņas štābā.

Tramps pēdējo nedēļu laikā vairākkārt norādījis, ka viņa oponentei ir nopietnas veselības problēmas un to dēļ viņa valsts vadīšanai nav piemērota.

Internets ir pilns ar nepamatotiem apgalvojumiem, ka Klintonei ir smadzeņu audzējs, Pārkinsona slimība vai demence.

Klintone pirmdien un otrdien – tikai astoņas nedēļas pirms vēlēšanām – bija spiesta atcelt plānoto ceļojumu uz Kaliforniju, lai tur piedalītos līdzekļu vākšanas pasākumā.

Pirmās prezidenta vēlēšanu debates plānotas 26.septembrī.

Jau vēstīts, ka Klintone 11.septembra teroraktu piemiņas pasākumā Ņujorkā svētdien sajutās slikti un pasākumu pameta agrāk, nekā plānots.

Tīmeklī parādījās amatiera uzņemts video, kurā redzams, ka Klintone Manhetenā bez apsargu atbalsta nespēj noturēties kājās un iekāpt savā automašīnā.

Vēlāk viņas ārste paziņoja, ka politiķe sirgst ar plaušu karsoni, pasākumā esot pārkarsusi un atūdeņojusies.

Saistītie raksti
LA.lv