×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Sodīs sociālos darbiniekus, kas nepalīdzēja uz ielas izliktai mātei ar zīdaini

LETALETA

Pēc gadījuma ar māti un zīdaini vairākiem Rīgas Sociālā dienesta darbiniekiem ierosināts piemērot disciplinārsodu, noskaidroja aģentūra BNS.

 

Māte uz sociālo dienestu zvanīja ceturtdien, bet sociālie darbinieki vienojušies ar viņu tikties un meklēt risinājumu problēmai tikai pirmdien. Tā atzīta par kļūdainu rīcību.

Visu iesaistīto institūciju pārstāvji pauduši nožēlu par notikušo un atzinuši, ka šāda situācija nebija pieļaujama.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice aģentūrai BNS pastāstīja, ka tika sākta dienesta izmeklēšana, kuru vadīja Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte. Pašlaik ir izvērtēta iesaistīto darbinieku rīcība un atbilstoši komisijas lēmumam Sociālā dienesta vadītājam ierosināts piemērot disciplinārsodu iesaistītajām pusēm.

Disciplinārsodu piemēros vairākiem cilvēkiem, bet Brice neatklāja, cik daudziem. Par disciplinārsoda veidu jālemj sociālo darbinieku tiešajam priekšniekam.

“Nekādā gadījumā neviens netiks atlaists. Darbinieki ir savu rīcību izskaidrojuši un paskaidrojuši. Viņi ir pauduši nožēlu un atzinuši, ka šāda rīcība nebija pieļaujama. Tāpēc šonedēļ vēlreiz notika dažādas sanāksmes sociālajiem darbiniekiem, kurās atkārtoti tika instruēti par rīcību, ja persona nonākusi krīzes situācijā. Vienkārši cilvēciskais faktors,” teica Brice.

Iepriekš mediji vēstījuši, ka sieviete konflikta dēļ nav varējusi dzīvot savās mājās, tādēļ vērsusies pēc palīdzības. Vienu nakti viņa esot pārlaidusi interneta kafejnīcā.

“Viņa nebija konkrēti uzstājusi, ka viņai tagad vajadzētu kādu palīdzību. Tāpēc darbiniece viņu uzklausīja, un kliente piekrita, ka viņa pirmdien nāks pie sociālā darbinieka. Savā sarunā viņa neuzsvēra, ka viņai nav resursu, kā risināt situāciju. Tika nokārtots, ka viņa nāks uz dienestu,” par paskaidrojumos rakstīto informēja Brice.

Pašlaik sieviete ar zīdaini atrodas Krīzes centrā “Māras centrs”.

Ņemot vērā notikušo, pieņemts lēmums tuvākajā laikā izveidot darba grupu, lai uzlabotu krīzes centru darbību ar krīzes situācijā nonākušajām personām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.8
Alūksne +19.6
Daugavpils +19.7
Saldus +20
Liepāja +14.5
Jelgava +19
Ventspils +13.2
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+