Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Šogad gaidāmas labas augļu un ogu ražas

Kapriz Bogov

Šogad augļiem un ogām ražas ziņā solās būt labs gads, aģentūrai BNS prognozēja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

“Augļkoki attīstās, ķirši jau tūlīt būs un pirmās avenes arī kaut kur, kur ir piesegtas, parādās. Šogad ir labs gads augļiem un ogām. (..) Mēs esam optimisti, domājam, ka šis gads visās jomās būs labs,” sacīja Rudzāte.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka ir būtiski, lai neuznāk sinoptiķu solītā krusa un negaiss, kas var kaitēt gaidāmajām ražām. “Pagājušajā gadā arī uznāca krusa, es zinu, manos laukos arī bija un tur, kur krusa bija bijusi, ogas nebija lietojamas – bija jāvāra ievārījums vai jātaisa sulas,” teica Rudzāte.

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+