×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Šovasar Valmieras ielās izies teātra festivāls (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 5. līdz 7. augustam Valmierā risināsies vasaras teātra festivāls – plaša mēroga skatuves mākslas notikums pilsētvidē, LA.lv uzzināja teātrī.

“Atšķirībā no biežāk izplatītās prakses festivālos rādīt teātru repertuāros esošus darbus, Valmieras festivāla programmas pamatā būs īpaši tam radītas izrādes, ko veidos nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Papildus teātra izrādēm trīs dienās tiks izvērsta paralēlā – mūzikas un kino – programma, radot bagātīgus skatuves mākslas svētkus. Biļešu pārdošana un festivāla izrādes tiks izsludinātas aprīlī,” pauda festivāla koordinatore Lija Ozoliņa.

Izrādes norisināsies dažādās vietās pilsētvidē, atklājot Valmieru no neierastiem skatupunktiem. Iestudējumu veidotāju vidū ir tādi nozares profesionāļi kā režisori Viesturs Meikšāns, Mārtiņš Eihe, mūziķi Jānis Šipkēvics, grupa “Iļģi”, modes mākslinieki MAREUNROL’S, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Kristaps Pētersons, horeogrāfs Krišjānis Sants, scenogrāfs Kristians Brekte un citi.

Ozoliņa skaidro, ka festivāla idejas realizācijā būtiska loma ir Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivālam, kas Valmierā aizsākās 1999. gadā un notika reizi trīs gados, žūrijai izvērtējot labākos dažādu teātru repertuāros esošo Blaumaņa lugu iestudējumus. “Attīstot šo tradīciju, top jauns un saturā citādāks starpdisciplinārs vasaras festivāls, kurš plānots reizi divos gados kā skatuves mākslas svētki un kura vizuālās identitātes vadmotīvs būs Blaumaņa baltais,” teic festivāla koordinatore.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Esmu sajūsmā! Tas tik būs festivāls! Latviešu “profesionālais” teātris ir izcili degradējies, bet pašdarbnieku teātrīši līdzinās plānprātiņu pulciņiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+