Pasaulē
Eiropa

Spānijas Seutā no Marokas pār robežas žogu ielauzušies vairāk nekā 100 migranti4


Spānija, 22.08.2018.
Spānija, 22.08.2018.
Foto – LETA/AFP

Papildināta ziņa pl.20.02 ar foto galeriju.

Vairāk nekā 100 afrikāņu migrantu trešdien, sturmējot Marokas-Spānijas robežas žogu un uzbrūkot policistiem ar kodīgām vielām, ielauzušies Spānijas teritorijā Seutā, vēsta vietējie mediji.

Migranti policistiem svieduši ar nedzēstiem kaļķiem un akumulatoru skābi, septiņiem likumsargiem nodarot vieglus savainojumus, sacīja Spānijas valdības pārstāvja Seutā preses sekretārs. Nelielajā teritorijā ielauzušies 115 migranti.

Uzbrukumā robežai ievainoti arī vairāki migranti.

“Paužu savu atbalstu vislielākajā mērā tiem drošības spēku pārstāvjiem, kas stājas pretī migrācijas izaicinājumiem priekšzīmīgā veidā, it īpaši tiem darbiniekiem, kas šodien tika ievainoti,” tviterī apliecināja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.

26.jūlijā Seutā, pārvarot robežžogu, ielauzās vairāk nekā 600 afrikāņu migrantu. Vardarbībā uz robežas tika ievainoti 15 policisti, vairākiem bija izraisīti sejas un roku apdegumi.

Galerijas nosaukums

Spānijai piederošie Seutas un Meliljas anklāvi ir vienīgās Eiropas Savienības (ES) teritorijas, kam ir sauszemes robežas ar kādu Āfrikas valsti, un tos bieži cenšas izmantot afrikāņu nelegālie imigranti, kas vēlas iekļūt blokā.

Saistītie raksti

Aizsahāras afrikāņi, kas nelegāli dzīvo Marokā, cenšas nokļūt Eiropā, pārvarot sešus metrus augstos žogus, kas Maroku nošķir no Spānijas anklāviem. Tie, kam izdodas robežu pārvarēt, nokļūst pārpildītajos migrantu pagaidu izmitināšanas centros. Vēlāk viņi tiek repatriēti vai izlaisti brīvībā.

Seutā un Meliljā šogad, šķērsojot sauszemes robežu, iekļuvuši 3100 migranti, liecina Starptautiskās Migrācijas organizācijas aplēses. 25 000 migrantu Spānijā no Āfrikas ieradušies pa jūras ceļu.

LA.lv