×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Spāņu pantomīmas meistara Karlosa Martinesa izrādes

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

Pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris, pasniedzējs Karloss Martiness (Carlos Martinez) viesosies Latvijā no 4. līdz 14.aprīlim, kad uzstāsies vairākās Latvijas pilsētās ar izrādēm “Grāmatas bez vārdiem” un “Mirāža”, kā arī sniegs meistarklases Latvijas esošajiem un topošajiem aktieriem.

Izrādes “Grāmatas bez vārdiem” darbība notiek bibliotēkā. Mākslinieks izvēlas grāmatas un atradis vienu vai citu lēnām pazūd bezgalīgajos grāmatu plauktos. Pēkšņi iedomātais teksts un burti pārvēršas kustībā un darbībā. Mīma ķermenis un rokas sāk attēlot grāmatu varoņus. Zināmi un nezināmi tie uznāk uz skatuves. Kā Šerloks Holms atrisināja komplicētu notikumu? Un kā sauca Dona Kihota palīgu? Bibliotēkā mākslinieks ļauj mums iejusties gan literatūras varoņos, gan palīdz mums ieraudzīt mūsu ikdienas dzīves norises.
Savukārt, izrāde “Mirāža” ir mākslinieka jaunākā izrāde, kas tapusi, iedvesmojoties no diskusijām par klimata pārmaiņām un ierobežotajiem dzeramā ūdens resursiem. Izrāde atsaucas uz mūsu vērtīgāko un dabīgāko resursu – ūdeni. Visa pantomīma ir mirāža, kas rada dzīvi no žestiem, sākot ar ikdienišķām darbībām līdz pat dramatiskiem un komiskiem notikumiem. Aktieris atstāj sava tēlojuma interpretāciju skatītājiem un viņu secinājumiem ļauj sniegties līdz katra personīgās iztēles robežām.
Izrādi “Grāmata bez vārdiem” varēs redzēt:
Jelgavas studentu teātrī 8.aprīlī plkst.19.00
Ventspils kultūras centrā 9.aprīlī plkst.19.00
Tukuma kultūras namā 11.aprīlī plkst.19.00
Cēsu izstāžu namā 14.aprīlī plkst.16.00
Izrāde “Mirāža” būs skatāma:
Rīgā Dailes teātra Mazajā zālē 13.aprīlī plkst.13:00 un 18:00
Izrāde iekļauta Spānijas kultūras dienu programmā, ko organizē Spānijas vēstniecība Latvijā.
Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+