Latvijā
Politika

Specdienesti neatklāj, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa10


Finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola.
Finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola.
Foto LETA

Valsts drošības iestādes – Satversmes aizsardzības birojs (SAB) un Drošības policija (DP) skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) ir sākta organizēta kampaņa, kā to apgalvojis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

SAB aģentūrai LETA atgādināja, ka birojam ir noteikts pienākums iegūt, apkopot, uzkrāt, uzglabāt, analizēt un izmantot ar valsts drošību, aizsardzību un ekonomisko suverenitāti saistīto informāciju. SAB seko līdzi dažāda rakstura informācijai un atbilstoši savai kompetencei to vērtē.

SAB savu vērtējumu un izdarītos secinājumus sniedz valsts augstākajām amatpersonām. Ņemot vērā dienesta specifiku, šāda rakstura informācija netiek komentēta.

Līdzīgu atbildi nesniedza arī DP, kas, pildot Valsts drošības iestāžu likumā noteiktos uzdevumus un atbilstoši savai kompetencei pastāvīgi vērtē procesus un notikumus, kas var ietekmēt nacionālo drošību, un nepieciešamības gadījumā veic apstākļu tālāku pārbaudi. Par rezultātiem DP informē atbildīgās institūcijas un amatpersonas.

DP kā valsts drošības iestādes veiktās darbības ir aizsargājama informācija, līdz ar to dienests nevarot sniegt plašāku komentāru.

Kučinskis šonedēļ intervijā LNT sacīja, ka pēdējā laikā pret finanšu ministri ir sākta organizēta kampaņa.

Politiķis aicināja publiski izskanējušos pārmetumus finanšu ministrei neuztvert pārāk nopietni, atzīmējot, ka līdzīgi nepamatoti “sitieni” esot bijuši vērsti arī pret citiem ministriem.

Kučinskis pieļāva, ka “visai droši” izvērstajai kampaņai esot pievērsta drošības dienestu uzmanība.

LA.lv