×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

Spēcīgas vēja brāzmas sasniegušas Kurzemi (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgās vēja brāzmas pēcpusdienā sasniegušas Kurzemes piekrasti un vēja ātrums Liepājas ostā ir jau 22 metri sekundē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Spēcīgs vējš pūš arī Rucavā un Pāvilostā, vēja ātrumam brāzmās sasniedzot 19-20 metrus sekundē.

Tuvāko stundu laikā spēcīgas vēja brāzmas būs vērojamas arī citviet Kurzemes piekrastē, bet vēlāk tās virzīsies pāri Latvijai austrumu virzienā. Tiek prognozēts, ka Rīgā vakarā rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20 līdz 22 metriem sekundē.

Tikmēr AS “Sadales tīkls” operatīvie dienesti ir gatavi novērst mainīgu laika apstākļu izraisītus elektroapgādes traucējumus.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, “Sadales tīkla” personāls seko līdzi iespējamām laika apstākļu izmaiņām. Operatīvie dienesti ir tehniski gatavi novērst lokāla rakstura bojājumus zemsprieguma un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijās, kurus var izraisīt spēcīgais vējš.

Uzņēmumā ir mobilizētas speciālās tehnikas vienības, kā arī pārbaudīts elektromontieru brigāžu aprīkojums, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi varētu nodrošināt klientu elektroapgādi.

Iedzīvotājiem būtiski ievērot pastiprinātus drošības pasākumus, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. “Sadales tīkls” personāls atgādina par drošību, kas jāievēro ikdienā, bet īpaši – spēcīga vēja gadījumā atrodoties elektrolīniju tuvumā. Iedzīvotāji tiek aicināti netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies vai iekrituši koki un koku zari vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā – uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, būtu nekavējoties jāziņo, zvanot uz “Sadales tīkls” klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.

Gadījumos, ja tiks traucēta elektroapgāde, par elektroenerģijas atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par bojājumiem SMS tiks sūtīti uz “Sadales tīkla” datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni. Tāpat uzņēmums jau ir sazinājies ar pašvaldībām un nepieciešamības gadījumā nodrošinās operatīvu komunikāciju un elektroenerģijas piegādes atjaunošanu administratīvajās teritorijās.

“Sadales tīkls” nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir gandrīz 95 000 kilometri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. šeit pāri Beļģijai, Holandei lido pāri vētra. Pāri Vācijas ziemeļiem/Hamburgai uz Dāniju. Tālāk uz Zviedriju un pāri Baltijas jūrai uz Latviju! Vakar bija vējš te tāds, ka gāž gandrīz no kājām nost. Šodien arī pūta stipri! Un tas viss tiek aizpūsts uz Latviju/ Baltijas jūru!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5
Alūksne +3.0
Daugavpils +6.5
Saldus +3
Liepāja +7.4
Jelgava +4
Ventspils +3.7
Limbaži +4
Madona +3
Rēzekne +2
Draugiem Facebook Twitter Google+