×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Spēlfilmas “Bille” filmēšanu plāno pabeigt jau janvārī

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Pilnmetrāžas spēlfilmas “Bille” filmēšanu plānots pabeigt nākamā gada janvārī, aģentūrai LETA pavēstīja viena no filmas producentēm Marta Romanova-Jēkabsone.

Viņa norādīja, ka filmas pamatfilmēšanas darbi patlaban ir tuvu nobeigumam. Filmas ražošanas pamatposmā ir uzfilmēti 95% materiāla, taču atlikusi svarīgu rudens-ziemas epizožu filmēšana, kam nepieciešami atbilstoši laikapstākļi un finansējums.

Pēc Romanovas-Jēkabsones paustā, tieši Saeimas piešķirtais finansējums 50 000 eiro apmērā, ko plānots izlietot atlikušo rudens un ziemas epizožu filmēšanai, ir būtisks un savlaicīgs, jo vilcināšanās ar atlikušo epizožu filmēšanu nav iespējama – bērnu lomu atveidotāji aug ļoti ātri.

Vienlaikus producente atzīmēja, ka arī Saeimas piešķirtie 50 000 eiro pilnībā nenosedz vēl nepieciešamo finansējumu. Trūkstošo finansējumu filmas veidotājiem jāmeklē pašiem, tāpēc norit darbs pie starptautisku partneru un kopproducentu, kā arī sponsoru piesaistes.

Pēc Romanovas-Jēkabsones paustā, līdz šim filma finansiāli atbalstīta Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kas sedz apmēram 74% no nepieciešamā filmas budžeta, savukārt filmas scenārija izstrādi un attīstīšanu atbalstīja arī Valsts kultūrkapitāla fonds, tomēr fonds nevar piešķirt finansējumu filmas ražošanai.

Romanova-Jēkabsone pastāstīja, ka nākamā gada sākumā plānots sākt filmas pēcapstrādes darbus, proti, montāžu, skaņas ierakstu un datorgrafikas efektu izstrādi, lai filma, kā plānots, varētu nonākt pie skatītājiem 2018.gadā.

“Filmēšana notikusi gan Rīgā Vizmas Belševicas bērnības mājvietā Vārnu ielā, kur speciāli filmēšanas vajadzībām tika jaunizveidota autentiska dzīvokļa dekorācija, gan Sarkandaugavā un Maskavas forštatē, gan Tērvetē un tās apkārtnē un Tukuma rajonā, arī Baldonē un Gulbenē. Filmas darbība norisinās 1938.gadā. Tas prasīja lielus resursus un māksliniecisku izdomu vēsturiskā autentiskuma atainošanai,” pastāstīja Romanova-Jēkabsone.

Kā ziņots, pilnmetrāžas spēlfilmas “Bille” pirmizrāde gaidāma 2018.gadā, Latvijas simtgades svētkos. Filmas uzņemšana sākās šogad jūlijā. “Bille” būs filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba ar tādu pašu nosaukumu motīviem. Daļēji autobiogrāfiskais romāns “Bille” par bērnību un bērna pasauli 30.gadu Latvijā ir viena no mūsu literatūras klasikas pērlēm, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Filmas radošās grupas pamatsastāvu veido filmas scenārija autori Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, režisore Ināra Kolmane, operators Jurģis Kmins, māksliniece Ieva Romanova, kostīmu māksliniece Ieva Veita, kā arī producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone.

Galveno – mazās Billes – lomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēva – Artūrs Skrastiņš. Otrā plāna un epizodiskās lomās būs redzami Gundars Āboliņš, Lolita Cauka, Pēteris Liepiņš, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Lilita Ozoliņa, Intars Rešetins, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

Filma “Bille” top Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kurā ekspertu žūrija atlasījusi realizēšanai 16 pilnmetrāžas filmu projektus – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+