×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2017
Drukāt

Spītīgi pretojās padomju režīmam: LTV taps seriāls “Sarkanais mežs” (3)

"Sarkanais mežs." Publicitātes foto."Sarkanais mežs." Publicitātes foto.

Latvijas Televīzijas (LTV) izsludinātais konkurss “Par ideju pieteikumu iesniegšanu Latvijas simtgades seriāla radīšanai LTV” noslēdzies ar SIA “Red Dot Media” iesniegto seriāla projekta “Sarkanais mežs” uzvaru. Tā ir uz patiesiem notikumiem balstīta drāma par nacionālās pretošanās kustību Latvijā pēc padomju varas okupācijas, seriāla darbībai stiepjoties vairāku gadu desmitu garumā, informē LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga.

Seriāla centrā būs latvieši, kas angļu un amerikāņu specdienestu atbalstīti, spītīgi pretojās padomju režīmam, taču saskārās ar nepārvaramu Valsts drošības komitejas pretspēku. Spiegu trillera cienīgi notikumi noritēs gan Kurzemes mežos un Rīgā, gan vienā no nacionālo partizānu atbalsta punktiem – Londonā. Kā jebkurā laikmeta drāmā, tās varoņi neiztiks bez cilvēciskām kaislībām – mīlestības, bailēm un nodevības, kas vienus glābs, bet otrus pazudinās.

“Jāatzīst, ka galvenie favorīti iezīmējās ļoti skaidri. Tika arī vētīts, kurš darbs vislabāk atbilstu ne tikai Latvijas simtgades konceptam, bet būtu arī kvalitatīvāk īstenojams no ražošanas viedokļa, lai labā ideja realizētos maksimāli izcilā rezultātā. Šādam seriālam jākļūst par kvalitātes latiņu arī citiem šāda veida projektiem televīzijā,” norāda žūrijas komisijas pārstāvis, režisors Viesturs Kairišs.

“Uzvarētājam par labu “nospēlēja” daudz argumentu. Tas neapšaubāmi ir ļoti interesants darbs arī no žanriskā viedokļa. “Sarkanais mežs” piesaka sevi kā spēcīgs “spiegu gabals” ar spilgtām attiecīgā laika posma iezīmēm – dažādo specdienestu darbu un ietekmi, uzticēšanos idejai par brīvu Latviju, tā laika Rīgu. Paralēli sižetu caurvij cilvēciskās īpašības – mīlas trijstūri, nodevība, iefiltrēšanās spējas un daudzas citas,” piebilst V. Kairišs.

Vērtējot seriāla pieteikumus, tika ņemta vērā ne tikai idejas oriģinalitāte un projekta kvalitāte, bet arī tā pieteicēju līdzšinējā pieredze liela mēroga televīzijas projektu īstenošanā. SIA “Red Dot Media” iepriekš bijusi iesaistīta LTV seriāla “Māja pie ezera” ražošanā, savukārt seriāla producentei Artai Ģigai ir ilggadīga pieredze arī citu liela mēroga televīzijas produktu realizēšanā. Seriāla režisors Armands Zvirbulis ir radījis virkni televīzijas seriālu, pilnmetrāžas un dokumentālo filmu, ievērību ar savu debijas filmu “Segvārds Vientulis” izpelnījies arī seriāla otrs režisors Normunds Pucis. Seriāla galvenais operators Uldis Jancis ir saņēmis “Lielā Kristapa” balvu kā labākais operators, virkņu apbalvojumu saņēmējs ir arī scenārists Ivo Briedis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Padomju Latvijas faniem jau nepatīk.Žults iet pāri malām.

  2. Seriāla centrā būs latvieši, kas angļu un amerikāņu specdienestu atbalstīti, spītīgi pretojās padomju režīmam,
    —————————-
    kas tie par jaunumiem? Kā tad izpaudās tas atbalsts? Cik ir lasīts par tiem partizāniem, kas sēdēja kaut kur meža bunkuros un gaidīja atnākam ne tad ASV, ne tad angļus, nekur nekas nagv rakstīts par kaut kādu atbalstu.
    Laikam seriāls domāts vēstures pārrakstīšanai

Draugiem Facebook Twitter Google+