Pasaulē
Citur

Cietuši simti: Terorists pašnāvnieks uzspridzinās Kabulas diplomātiskajā kvartālā 16

Kabulā noticis spēdīgs sprādziens. REUTERS/LETA


Papildināts viss teksts

Kabulas diplomātisko kvartālu trešdienas rītā satricinājis spēcīgs sprādziens, kurā nogalināti vismaz 90 cilvēki un aptuveni 400 ievainoti, paziņojusi Afganistānas valdība.

Varasiestādes brīdinājušas, ka mirušo skaits var vēl pieaugt, jo slimnīcās tiek ievesti arvien jauni ievainotie.

Afganistānas amatpersonu sniegtā informācija liecina, ka eksploziju sarīkojis terorists pašnāvnieks, kas vadījis ar sprāgstvielām piekrautu smago automašīnu.

Eksploziju izraisīja 1500 kilogrami sprāgstvielu, kas bija paslēptas notekūdeņu savākšanas mašīnā, sacīja amatpersonas.

Ap laukumu, kur ap plkst.8.30 (ap plkst. 7.00 pēc Latvijas laika), notika sprādziens, izvietotas daudzas valdības iestādes un ārvalstu vēstniecības, tostarp arī NATO birojs.

Sprādzienam vistuvāk atradusies Vācijas vēstniecība, taču afgāņu policijas pārstāvis aģentūrai “Reuters” atzinis, ka “grūti pateikt, kas īsti bijis uzbrukuma mērķis”.

Starp bojāgājušajiem ir vismaz 11 afgāņi, kas strādāja par ASV vēstniecības apsargiem, bet starp ievainotajiem ir 11 ASV pilsoņi, kas strādā Kabulā kā līgumdarbinieki, paziņoja ASV amatpersonas.

Sprādzienā cietušas arī Vācijas un Francijas vēstniecības, un Vācijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka eksplozijā ievainoti vairāki vēstniecības darbinieki. Nogalināts arī vēstniecības afgāņu apsargs.

No Francijas vēstniecības ziņu par ievainotajiem nav.

Daļēji nopostīta arī Ķīnas vēstniecība, taču starp tās personāla locekļiem cietušo nav.

Stikli logiem izbiruši arī Indijas vēstniecībai, telekanālam “Times Now” pavēstījis Indijas vēstnieks Afganistānā Manprets Vohra.

“Mēs visi esam drošībā, visi mūs darbinieki, viss personāls ir drošībā. Tomēr sprādziens bija ļoti plašs, un blakus esošās ēkas, tostarp mūsu ēka, ir smagi cietušas,” sacīja vēstnieks.

Eksplozijas rezultātā stikli logiem izbiruši arī Japānas vēstniecībai un vieglus ievainojumus no stikla šķembām guvuši divi vēstniecības darbinieki, paziņojis Japānas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis. Cietušas arī Apvienoto Arābu Emirātu, Bulgārijas un Turcijas vēstniecību ēkas.

Sprādzienā iznīcinātas arī vairāk nekā 50 automašīnas.

Starp uzbrukumā cietušajiem ir arī britu raidorganizācijas BBC pārstāvji. Sprādzienā nogalināts BBC Afganistānas biroja vietējais šoferis, bet četri žurnālisti guvuši ievainojumus.

Par šo teroraktu pagaidām atbildību neviens nav uzņēmies, taču talibi, kas Afganistānā visbiežāk vainojami šādos noziegumos, šoreiz nolieguši, ka būtu sarīkojuši šo uzbrukumu.

Iekšlietu ministrija aicinājusi Kabulas iedzīvotājus ziedot asinis, jo slimnīcu rezerves ir izsīkušas.

LA.lv