×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Spriedīs par obligāto veselības apdrošināšanu un minimālo algu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien Ministru kabinetā notiks Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēde, kurā valdība ar sociālajiem partneriem diskutēs par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu.

 

Jaunās sistēmas mērķis ir valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu maksāšanu. Obligātās veselības apdrošināšanas koncepcija paredz ieviest tā saucamo veselības nodokli 5% apmērā no esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, bet IIN nemaksātāji veselības nodokli varēs maksāt arī paši ik mēnesi 20 latu apmērā.

Veselības ministrija noteikusi iedzīvotāju grupas, kam nodoklis nebūs jāmaksā. Ministrija uzsver, ka neatkarīgi no nodokļa maksāšanas tiks nodrošināta neatliekamā palīdzība, kā arī vairāku slimību, piemēram, psihiskās slimības, tuberkuloze, noteiktas infekciju slimības un citas, un veselības stāvokļu, piemēram, grūtniecība, hemodialīzes procedūras, paliatīvā aprūpe, ārstēšana.

Līdztekus tam valdība un sociālie partneri izvērtēs priekšlikumus par minimālās mēneša algas apmēru 2013.gadā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) prasīs valdībai paaugstināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu līdz 90 latiem līdzšinējo 45 latu vietā, aģentūru LETA informēja LBAS sabiedrisko attiecību vadītāja Sanita Lorence.

Tāpat LBAS prasīs valdībai paaugstināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām līdz 100 latiem līdzšinējo 70 latu vietā.

 

Tāpat LBAS prasīs valdībai paaugstināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām līdz 100 latiem līdzšinējo 70 latu vietā.

 

LBAS piekrīt, ka minimālo algu varētu saglabāt līdzšinējā apjomā, tomēr vairāk uzmanības ir jāvelta tam, lai palielinātu naudas apjomu saņēmēju maciņā, tāpēc ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums ir jāpaaugstina vismaz līdz 90 latiem 2013. gadā, saka LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. Tāpat viņš norāda, ka vismaz līdz 100 latiem ir jāpalielina atvieglojumi par apgādībā esošām personām, jo tas ne tikai palielinātu naudas apjomu darbiniekam, bet stimulētu arī demogrāfiskā jautājuma risināšanu, rādot, ka valsts kaut nedaudz atbalsta ģimenes ar bērniem.

Tāpat padome uzklausīs un apspriedīs Ekonomikas ministrijas ziņojumu par turpmākā valsts atbalsta nodrošināšanu uzņēmējdarbībai finanšu instrumentu veidā saistībā ar vienotas attīstības finanšu institūcijas izveidi.

Sēdē paredzēts uzklausīt arī Finanšu ministrijas informāciju par aktualizētajām makroekonomisko rādītāju prognozēm 2012.- 2015.gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+