×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Startējuši! (1)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Partijas un vēlēšanu apvienības atkal ceļa jūtīs. Jāčāpo pie koordinatora Cimdara kunga iesniegt listes par balotēšanos 119 tēvzemes municipalitātēs. Lai gan stāsta, ka būt par pilsētas lielvecāko vai novada galvu neesot nekāds pateicīgais darbs, tomēr krēslu tīkotāji salasās uz piestartēšanu pat tālākajā provincē un miestā. Daudzviet līdzšinējos domes priekšsēdētājus pazīstam kā solīdus, kārtīgus cilvēkus, kas pelnījuši tautas siržu patikšanu. Viens izpalīdzīgi un nesavtīgi smēlis ar zupaskausu un iedzīvotājiem devis biezumus. Cits bijis patriots un zemessargs. Vēl kāds – saimniecisks vīrs, kas modies mazā gaismiņā un pašvaldības tīrumā strādājis kā zirgs. Tur tā štelle, ka vietvarā nevar kā nestabilā valdībā, kad runātnīgie ministri nevainīgām sejiņām klārē – ko es, nabadziņš, varu paveikt, ja 25 gadus uz kukū vadījuši, nekas nav darīts, reformas neiedarbinātas, ceļi nelaboti. Pašvaldībā pie piecstāvenēm par tādām runām dod pa bieti. Tāpēc katrs savā vietā kaut ko darījis – svaigi remontējis Krišjāņa Barona ielu, uzbūvējis peldbaseinu vai vismaz vecajā peldu iestādē uzkāris jaunus frotē dvieļus. Būtu jau bijis vairāk, bet, cik nu spēja, brauca uz Rīgu, saliektu muguriņu gāja pie politiskās partijas krusttēva, kvotu dalītājiem un resoru kuratoriem, bet nevarēja izspiest ne piciņu papildu līdzekļu, kā iepriekš uzšķiņķoja.

Tomēr reti kurais pašvaldību līderis pirms 3. jūnija ir drošs, ka tauta aiz viņa kā mūris un krēsls uz garantiju atkārtoti nonāks īstās rokās. Daudzi sēž uz nervostronga drapēm. Ko tie autoostas soliņa deldētāji dīvaini skatījās – vai aizmirsuši, kurš lāga dvēsele viņnedēļ pleikām nežēloja un izmaksāja pudeli viskija! Vai apkaimē nav uzradies kāds kūdītājs, kurš grauj priekšsēža reputāciju? Esi atdevis četrus gadus, bendējis nervus, bet Latvija un tās apdzīvotāji, pat sastapušies ar lielāko pretimnākšanu un izdabāšanu, ne visur būs mierā ar pastāvošo varu un kārtību. Kad “Tautas panorāma” dodas uz laukiem, ļaunvēļi izraus Oditai no rokām mikrofonu, lai republikai piedziedātu pilnas ausis, kā novada vecis bijis kurls pret mērķauditoriju. Kā nav izturējis uzlikto pārbaudījumu ar varu. Kā nav izticis bez publiskām rupjībām pret miermīlīgiem iedzīvotājiem. Par citu “veci” nav skaidrs, kāpēc vēl nav iekritis KNAB tīklos, jo pa drāšu telefonu dzirdēts, ka skrīveris iebraucis ar priekšķepām un nozadzis slikti pieskatītu novada kasi!

Dažviet cilvēkiem līdz kaklam pirms 1000 gadiem iesēdusies vadība, kuru sen vajadzēja nomainīt ar sportiskākiem, jauneklīgākiem. Visapkārt jau skan apmierinātas gaviles un atplestām rokām grib uzņemt likumu, ka turpmāk aizliegts pildīt mēra amatu ilgāk par diviem termiņiem – nav ko pārkoksnēties, periodiski nepieciešama svaiga asinsriņķošana. Kamēr tāda kārtība vēl nav spēkā, neapmierinātajai vēlētāju daļai ar pašu balsīm, ar skrūvīšu sacelšanos kontrolpakete jānodod jaunajām sejām, iepriekšējo pārvaldi (ja tā nav bijusi uzdevumu augstumos) aizrotējot tā patālāk no pilsētiņas. Katrā apdzīvotā vietā atradīsies visiem pazīstams goda vīrs, acu priekšā uzaudzis tikumīgs jauneklis vai glīts sievieša cilvēks, kuram ieņemt vecā dulbura iesildīto amatvietu, kad viņš nokaitinājis vietējību, un visiem kopā sākt dzīvi ar tīrām, izgludinātām biksēm. Bet tad gaišo spēku listes organizatoram attiecīgi jāapsola : a)aizņemties kredītu no Lihtenšteinas un momentā celt novada labklājības līmeni, b) atklāt novada zemē naftas laukus (kur kolhozs agrāk stādīja burkānus), c) izdalīt dūmudesu maznodrošinātiem, d) piešūt iepriekšējai pārvaldei tādas lietas, kas ciema ļaudīm tik antipātiskas, ka ātrākā atbrīvošanās no sakārņiem būtu miesas bojājumu nodarīšana vai noslīcināšana karpu dīķī, bet nu var arī pagaidīt galīgo norēķinu vēlēšanu dienā.

Līdz ar to ir aizdomas, ka uz šīm vēlēšanām karstasinīgie latvieši ir aizturējuši elpu, lai 3. jūnijā pašregulācijā iztīrītu domes no vakarējiem un iekonservētām mamzelēm. Bet nu – viss ir Dieva rokās. Varbūt vēl mūsu mazbērni balsos par “šitiem pašiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+