×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Stiprie vārdi (53)

Foto - Valts Kleins © 2016Foto - Valts Kleins © 2016

Katru rītu es sāku ar lūgsnu, bet lūgsnu – ar pateicību. Ar pateicību par visu, kas man ir dots, un arī par to, kas ir ņemts. Jo tas, kas šodien šķiet zaudējums, rīt var izrādīties vislielākais ieguvums. Tāpēc jau labu laiku cenšos nedot Dievam padomus. Lūgsna ir vajadzīga ne jau Viņam, lai zinātu, ko es gribu, bet man, lai saprastu, kāds ir Viņa nodoms.

Taču šoreiz gribu runāt ne tik daudz par lūgsnu, cik par pateicību. Par prasmi un vēlmi pateikt paldies.

Pagājušā gadsimta 70. gados bija parasts bērnus kritizēt – gan bijušās PSRS teritorijā, gan arī daudzviet Rietumos. Kopš 90. gadiem bērnam tiek stāstīts, ka viņš ir pats labākais, izcilākais, pārākais. Abas šīs tendences ir vienlīdz nelāgas. Bērna veikums ir jānovērtē, taču jāslavē bērns ir tikai tad, ja patiešām izdarīts kas īpašs – piemēram, viņš ir iedevis draugam savu mīļāko rotaļlietu vai padalījies ar kādu gardumu. Tomēr ir lieta, ko nedrīkst aizmirst nekad: bērnam vienmēr ir jāpasaka paldies. Par pacietību, par vēlmi palīdzēt, par prieku, kas dāvāts.

Galvenais iemesls, kāpēc Savienotajās Valstīs cilvēki aiziet no darba, ir tas, ka viņi nejūtas novērtēti. Runa ir nevis par naudu, bet par emocijām. Latvijā līdzīgi pētījumi nav veikti, tomēr skaidrs ir viens: atzinība vai tās trūkums ietekmē mūsu labsajūtu un darba spējas.

Bet ko darīt, ja tomēr ir jāšķiras –
 no priekšnieka, drauga vai mīļotā? Arī te galvenais ir pateikt paldies – kaut vai par pieredzi, ko esi ieguvis. Ja vēlies ar kādu palikt kopā, ir vērts pārrunāt visu, kas mulsina, kaitina, tracina. Taču, ja esi nolēmis šķirties, muļķīgākais un bezjēdzīgākais būtu izvirzīt otram pretenzijas. Tādā brīdī ir jāpasaka paldies par visu labo, kas bijis. Bet, ja tev šķiet, ka nekā laba nav bijis, padomā, kas esi tu pats, ja šādās attiecībās spēji ielaisties.

Zinātnieki jau ilgāku laiku pētī ūdens molekulārās struktūras. Kādā no eksperimentiem divās kolbās iepildīja krāna ūdeni: vienu kolbu atstāja laboratorijā, bet otru aiznesa uz dievnamu, kur šis ūdens tika svētīts ar lūgsnu. Abas kolbas ievietoja saldētavā un pēc tam caur mikroskopu nofotografēja sasalušo kristālu struktūras. Lai arī ūdens ķīmiskais sastāvs bija viens un tas pats, tā molekulārā struktūra atšķīrās. Pirmajā bija haotisks, tumšs traips, turpretim svētītā ūdens molekulārā struktūra veidoja skaistu simetrisku sešstūri – gaišu un dzidru. Fizika, ķīmija un bioloģija var fiksēt šos faktus, taču pagaidām nespēj tos izskaidrot. Skaidrs ir viens: mācība noturēt īsu pateicības lūgsnu pirms maltītes ir gudra un nepieciešama.

Tomēr arī tas vēl nav viss. Ūdens struktūru harmonizē ne vien lūgsna un mūzika, bet arī vārdi. Zini, kuri vārdi ir visiedarbīgākie? Mīlestība un pateicība.

Paldies, ka lasi šīs rindas! Lai mīlestība sargā, svētī un vada Tevi un visus, kas Tev tuvi un dārgi!

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Novērtējums 9. aprīlis, 2016 15:13

  Kā vienmēr, svaigām, patstāvīgām atziņām pilns, izsvērts un smalkjūtīgs ticīgas domātājas raksts, bez jebkādām profanācijas un Vārda nelietīgas valkāšanas pazīmēm, ar atbilstošu, negaidīti oriģinālu ilustratīvo materiālu.

  Pievienojos katram šī novērtējuma vārdam!

 2. Nu nezinu kā ar to dievu, bet pārējais liek krietni aizdomāties. Pats nesen piedzīvoju šķiršanos, un ne to labāko. Vēl joprojām nesaprotu kāpēc tam bija jānotiek tā.

 3. Paldies, par lūgšanu ar pateicību

 4. Jauki, mīļi un patiesi♥

 5. Pateicībā par šo viedokli. No vārda “viedi”!

 6. skaistu simetrisku sešstūri – gaišu un dzidru

 7. Kas apgāzīs faktu ,ka nepateicība ir pasaules alga?

 8. Vienkārši un viedi. Abi divi ļoti.

 9. spricējošais runcis Atbildēt

  Kad mēs bērnam stāstām pasaku,tad pasaka it kā nav reāla,bet laimīgo beigu iedarbība uz bērnu ir reāla fiziski.Principā tas pats arī ar pieaugušajiem.Tikai pasaka ir daudz lielāka un sarežģītāka.Tā vieglāk dzīvot dabiskās izlases pasaulē.Tikai dabisko izlasi cilvēku pasaulē nevajag saprast kā kanibālismu,bet gan atlasi skolā pēc atzīmēm,kas ietekmē visu vēlāko dzīvi.Zinātne reliģiju apzīmē par evolūcijas adaptāciju.SAvukārt ūdens struktūras izmaiņas nekādi netiek apstiprinātas.

  • Cilvēciņus ar GAUSU domāšanu blēži allaž veikli izmantojuši naudas izkrāpšanai, iestāstot, ka aiz mākoņa ir vecis ar baltu bārdu, kurš visu redz un rīko, vai ka TĪRĀ ŪDENĪ ir KRISTĀLI, vai sazin ko vēl .
   Pat izdod grāmatas, fleitē televīzijā un radio, lai tik vientieši nes naudiņus !
   Nes jau arī. Ne maziņus !!!

   • baro sevi ar pasaciņām par taisnīgumu, godīgumu,
    tai pat laikā izturoties pret saviem sugas brāļiem
    netaisnīgi un negodīgi…

 10. Paldies, Vija!
  Ņemot vērā, ka pasaule ir absolūti deģenerējusies (globālā nozīmē), laikam nav vērts vairs satraukties pat latviešu transformāciju pasaules pilsoņos. Katrs izvēlas savu dzīves ceļu. Lai katrs domā un rūpējas par sevi.
  Mācīsimies nesatraukties par lietām, ko nespējam ietekmēt. Tikai tā spēsim saglabāt paši sevi.
  Dievs? Dažiem ir, citiem nav. Kam nav, lai staigā tukšā.
  Daži prot pateikt paldies, citi iekož rokā, kas viņiem maizi dod.
  Nekā jau vairs nav. Ne pieklājības, ne līdzjūtības, ne mīlestības, ne draudzības, ne sirsnības, ne
  saticības. “Bankrats”.
  Jauku sestdienu!

 11. Kā vienmēr, svaigām, patstāvīgām atziņām pilns, izsvērts un smalkjūtīgs ticīgas domātājas raksts, bez jebkādām profanācijas un Vārda nelietīgas valkāšanas pazīmēm, ar atbilstošu, negaidīti oriģinālu ilustratīvo materiālu.

 12. Kur ir kāda atsauce,kur un kad tas ir noticis?
  Kāds uzvārds? Vieta?

  • Ja saprotat krieviski, ieguglējiet YouTube “Вода. Новое измерение”. Latviski ir japāņu zinātnieka Masaru Emoto grāmata “Ūdens kristālu noslēpumi”.

 13. Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо! хик ! хик ! хик !

  • Караул, на помощ ! Воруют !!!!

  • Прекратите флудить! Мне то на вас наплевать, но вот другим вы просто мешаете. Если модераторы допускают превращение этого портала в дельфийскую помойку, что ж, пусть это будет на их совести.

 14. Jā, ticība – tā bagātība liela,
  Ne katram dota Dieva dāvana,
  Bet guvuši – to sirdī glabājiet
  Un mūsu Radītāju godiniet!

 15. хик ! хик ! хик !

 16. я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал разговаривать… 🙁

  • я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал разговаривать…
   !!!!!!!!!!!!!!!

   • я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал … хик ! хик ! хик !

  • Прекратите флудить! И если уж пишите под чужим ником, то пишите хотя бы без ошибок.

 17. Paldies! Daudz kur piemin ūdens dažādās pārvērtībās, bet kur var patiešām redzēt šīs ūdens kristāliskās izmaiņas? 🙂

 18. Paldies autorei!

 19. Jāņem vērā, ka tantei, kas raksta savas pārdomas, jau tuvu pie 70 gadiem, bet pie teksta ieliek savu jaunības bildi, to pašu fotošopā apstrādātu. Vai viņas rakstītais jāņem par pilnu?

  • Ne katrs var ar cieņu savu vecumu pieņemt. Ne velti ASV ir pat psihologa pakalpojums-iestādīšana reālajā vecumā.

  • Neviens nav jauns pēc 40 gadiem, taču ir sievietes, kas spēj būt neatvairāmas jebkurā vecumā. Šārona Stouna 58 gados kaila fotogrāfējas Harper’s Bazaar. Rozija Poupa 59 apskrien apkārt zemeslodei. Karmena Delorefisa 84 turpina modeles karjeru. Ar ko šīs un vēl daudzas citas sievietes atšķiras no kk? Ar to, ka dara savu darbu un neapgrūtina sevi ar skaudību:)

  • nāksies kk apbēdināt – bilde uzņemta pirms dažiem mēnešiem. Visi foto pirms drukas tiek apstrādāti, tas zināms katram mediju biznesā, taču nekāds fotošops nepiešķirs starojumu un seksapīlu, kam tādu nav. Vai Vijas rakstītais jāņem par pilnu? Tādām kk noteikti ne! Bet Vijai paldies par brīnišķīgiem rakstiem!

 20. Nu, grafists šoreiz pasacījis visnotaļ precīzi.
  Ja gribat rakstīt par lūgšanu, tad rakstiet. Nestāstiet, kā tas iespējams vai cik esat gudra par izlasīto.
  Ikvienam cilvēkam, kurš tic Jēzus Kristus būtībai – vienreizējai atnākšanai, grēku savākšanai mums saprotamā transformācijā – cilvēkveidolā, ir skaidrs, ka nekā nesaprotama nav. Ir jātic tam, ko pats savām acīm redz. Neticīgais Toms arī neticēja Jēzus atnākšanai citā veidolā. Prasīja pielikt pirkstus brūcēm… Un ne jau visu vajag izskaidrot, acīmredzamais lūgšanās ir. Cilvēki, kuri patiesi tic lūgšanai un Dievam, redz un saprot. Skolā nemāca elementāras lietas.
  Un īsti nav saprotama fotogrāfijas būtība. Šoreiz, ja runa par garīgumu un garīguma līmeni caur molekulu uzbūvi un Dieva radīšanas unikalitāti.
  Jau latvju Dainās minēti tikumi – nemest maizi zemē, ar cepuri galvā pie galda nebūt. Lūgšanu noskaitīt. To visu zināja un prata bez zinātniskiem atklājumiem. Ticība Dievam ir pārlaikiem zināms katram cilvēkam, tikai cilvēkam gribas būt gudrākam par to, ko neredzam un tikai izjūtam kā grēka krāšanos ikdienā. Neko nevajag sakrāt, slikto īpaši ne. Lūgšana nav jāskaidro, tā ir daļa no dienas būtības.

  • я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал разговаривать…

  • я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал разговаривать… 🙂

 21. nu baismiga tuksvardu meistarite — teksts ka no 3 kl skolnieces rakstu darba// tas ir apbrinojami ka redakcija so savarstijumu publice///realiste pelna naudu- -turpinadama ik nedelu rakstit par NEKO//un protams ka vienmer misterijas klatbutne///

 22. я озодачен… не спится… а когда спится, то снится… сам с собою стал разговаривать…

  • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

 23. Слегка озадачен. Ну и как называется этот новый жанр? Обращение к господу в сочетании с весьма фривольной фотографией, выглядит как некое флиртование с самим богом. Мне кажется, это уже перебор.

  • esmu juniversals vecītis: varu dieva,tā kunga
   tikumību aizstāvēt, ne tikai pūķinu. 🙂

   • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо! А ночью нормальные люди спят, а не строчат дурацкие комменты.

  • rūķītis dzīvot nevar, nepieķēzījis stūrī
   zem tortes galdiņa…
   Когда кажется – креститься надо !!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+