×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Straujuma: Gaidāmajā “Vienotības” kongresā par demisiju neplānoju paziņot (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Laimdota Straujuma

Gaidāmajā “Vienotības” kongresā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) par demisiju neplāno paziņot un uzsver, ka jūt atbalstu no koalīcijas partneriem un ministriem.

Premjere šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina, ka “neturas pie krēsla”, un atkārtoja jau iepriekš pausto, ka katrai valdībai pienāk gals, jo katra ir terminēta uz noteiktu laiku. Tomēr gaidāmajā “Vienotības” kongresā par savu demisiju viņa neplānojot paziņot. Premjerministre sacīja, ka jūtams atbalsts no koalīcijas partneriem un ministriem.

Premjere minēja, ka pret viņu tiek veikta milzīga kampaņa, atsakoties atklāt tās organizētājus. Straujuma norādīja, ka tā ir vairāk vērsta pret viņu, nevis viņas vadīto valdību. “Man šī informācija ir, tā ir no drošības dienestiem,” teica Straujuma. Vaicāta, vai, viņasprāt, šī kampaņa ir mēģinājums pārmainīt varu, premjere sacīja, “tas lai paliek manā informācijā, iespējams, es informēšu tos cilvēkus, uz kuriem tas attiecas”.

“Zināmā mērā tas ietekmē, bet valdība strādā. Es strādāju joprojām, psiholoģiski mani nevar salauzt. Galvenais neesmu es, bet galvenais ir mūsu valsts. Tad, kad tu redzi, ka ir valstī labāks cits risinājums, tas ir jāpieņem. Es kādreiz atgriezīšos Saeimā, strādāšu tālāk,” pauda Straujuma, piebilstot, ka viņai nav ne veselības problēmu, ne bezspēka.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakar pēc tikšanās ar Straujumu norādīja, ka šobrīd nekas neliecina, ka valdība nebūtu stabila. Viņš arī norādīja, ka valdība turpina strādāt un tās darba kārtībā ir vairāki būtiski jautājumi, kuriem nepieciešams risinājums, tostarp par izglītību un medicīnu. “Protams, tas fons, kas kopumā ir valstī, nav tas labvēlīgākais valdībai, bet šādas fona ietekmes nedrīkst traucēt valdības darbu. Valdībai ir jāstrādā,” viņš sacīja.
Tomēr prezidents arī piebilda – ja kāds tiešām politiski plāno kādas valdības izmaiņas, viņaprāt, būtu ļoti cieši jāpieturas pie iepriekšējā prezidenta Andra Bērziņa ierosinājuma – ja vēlas mainīt valdību, jānāk ar ļoti konkrētu risinājumu, kāda būs nākamā koalīcija un kas varētu būt tās vadītājs.

“Otrkārt, jābūt ļoti skaidram plānam – kas būs tie darbi, kurus potenciālā valdība var veikt citādi, vai kuri būs tie mērķi, kurus valdība vispār vēlas sasniegt. Jābūt konkrētam darba uzdevumam, ja nav apmierinātības ar šīs valdības darbu,” iepriekš uzsvēra prezidents.

LETA jau ziņoja, ka koalīcijas partneri oficiāli izvairās runāt par iespējamo valdības nomaiņu, tomēr neoficiāli politikas kuluāros tiek spriests par dažādiem iespējamiem scenārijiem, pieļaujot, ka izmaiņas gaidāmas jau šogad un ka pašreizējai valdībai klupšanas akmens var būt kāds no pašreiz darba kārtībā esošajiem strīdīgajiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Visa mana naba nieze, kā es gribu tikt pie varas,
    Rai, rai, rai, rida …

  2. P.S. Bet cieņu pelna Straujumas nepadošanās tik milzīgai antikampaņai pret viņu,lai gan pēc Dombrovska pati Āboltiņa sjūsmā žņaudzot Straujumu, ieteica Bērziņam viņas kandidatūru.
    Solvita,velti noniecināt Straujumu,ar to jūs sevi vēl vairāk drgradējat nevis cerat izpeldēt no politcūcībām ko esat pastrādājusi.Jūs jau esat politlīķis./atvainojos!/,bet jūs pat to neapjēdzat.ES ar jums kalnos nekārtu/ Visockis/.

  3. JA Vienotība grasās nomainīt Straujumu pret Kozlovski vai pat kompartijas “eliti”- Dūklavu nu ziniet, no vilka mūkam,lācim rīklē !Tie divi veči Laimdotas bikēs kas ir vēl ļaunāk.Stulbums augstākā pakāpē !!Jau tas ārprāts ,ka Āboltiņa dala ādu nenošauta dzīvnieka kas ir vēl dikti sprauns un ļooti veiksmīgi piekāš mednieci,norāda,ka mūsu valstī ne viss ir kārtībā,gaspaža cienītā !!Tāda kā cīņa starp Putinu un Erdoganu — sam durak i terorist !!Un tādai kā Āboltiņai mandāta pirkšana un tenku,melu izplatīšana par OTRO valsts personu ,tiek iedots rokā NDK amats !!Arī Mūrnieces nogānīšana / trešā persona!/ masmēdijos,pilsoņi,tā taču IR VALSTS PAMATU GRAUŠANA !!!!!!!Man ir ziņas par Āboltiņas aizmuguri un tapēc viņa jūtas “visvarena”,bet arī šai gaspažai ir jābūt SARKANĀM līnijām. Lai tik piesakās par premjeri un redz savu bezgoda izgāšanos !!Vajagot jaunas sejas,BET šie politmonstri taču NEVIENU jauno nelaiž ne tuvumā !!!Kongresā jau viss izlemts kā PSRS laikos ,būs ziepju operete un opozīcijai vārdu nedos KĀ VIENMĒR !!!PRETĪGI !!!

  4. kādam baigi sagribējās L.S. demisiju jo viņa sacēla troksni un dabūja ierakstu, ka nav jāpērk krievu mil. lidmašīnas.

Draugiem Facebook Twitter Google+