×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Straujuma: pašaizsardzības spēju stiprināšana ir Latvijas militārās drošības prioritāte (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Laimdota Straujuma.

Pašaizsardzības spēju stiprināšana un attīstība ir uzskatāmas par Latvijas militārās drošības prioritāti, ceturtdien Saeimas sēdē, deputātiem atskaitoties par valdības deklarācijas izpildi, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Viņa informēja – tā kā nacionālās drošības stiprināšana ir viena no valdības prioritātēm, budžeta projektā paredzēts aizsardzības finansējuma pieaugums līdz 2% no iekšzemes kopprodukta jau 2018.gadā.

“Pašaizsardzības spēju stiprināšana un attīstība ir uzskatāma par Latvijas militārās drošības prioritāti. Līdz ar to notiek darbs pie Nacionālo bruņoto spēku mehanizācijas projekta īstenošanas, pretgaisa aizsardzības spēju attīstības, Zemessardzes stiprināšanas, kā arī aizsardzības nozares infrastruktūras, izbūves un attīstības,” pauda valdības vadītāja.

Savukārt, runājot par iekšējo drošību, valdība nodarbojusies ar organizētās noziedzības apkarošanu, cilvēktirdzniecības un narkotisko, psihotropo vielu izplatīšanas ierobežošanu un tiesību aizsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšanu, norādīja Straujuma.

“Jāuzsver, ka pēdējā pusgada laikā būtisks valsts drošības jautājums ir robežu kontrole un nelegālās migrācijas ierobežošana. Jāpiemin, ka iekšējās drošības, tostarp Austrumu robežas, stiprināšanai nākamā gada budžetā veltīts otrs lielākais finansējums,” teica politiķe.

Jau ziņots, ka Straujuma ceturtdien deputātus iepazīstina ar Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam, Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020.gadam un deklarācijas par Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanas uzraudzības ziņojumu.

Ziņojumā iekļauti septiņi bloki – valsts attīstības būtiskāko stratēģisko mērķu sasniegšanas izvērtējums, tautsaimniecības izaugsme, cilvēkkapitāls un drošumspēja, teritoriju attīstība un ilgtspēja, valsts drošība, galvenie secinājumi un prognozes, kā arī ieteikumi turpmākajai rīcībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kamēr pie varas būs Vienotibas kliķe , runāt par valsts iekšejo drošību būtu nonsens

Draugiem Facebook Twitter Google+