×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Stūra māju varēs izstaigāt arī virtuāli

Foto: LETAFoto: LETA

Pagājušajā vasarā popularitāti iemantojušās Stūra mājas apskati turpmāk būs iespēja veikt arī internetā. Par to ir parūpējušies Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Institūts (LI), kopīgi izveidojot virtuālo ekskursiju pa izstādi un telpām bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas mītnē, pastāstīja LI sabiedrisko attiecību speciālists Krišjānis Ozols.

Virtuālo apskati prezentēs Latvijas Okupācijas muzejā un internetā publicēs 23. janvārī plkst. 12.

Ekskursijā varēs aplūkot Okupācijas muzeja veidotās ekspozīcijas zāli, ieslodzījuma kameras, nopratināšanas telpu, ieslodzīto pastaigu laukumu un vairākas citas vietas, kas redzamas 360 grādu fotogrāfijās. Ainas papildina paskaidrojošie teksti.

Stūra māja bija viens no nozīmīgākajiem Rīgas kā kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas ēkā tika iekārtotas vairākas ekspozīcijas, tai skaitā Okupācijas muzeja sagatavotā bezmaksas ekspozīcija par čekas darbību Latvijā, ka arī izveidots apskates maršruts pa čekas cietuma kamerām un citām telpām.

Projektam beidzoties 2014. gada oktobrī, izstādes tika slēgtas un sabiedrībai vairs nebija pieejamas. Tāpēc sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014 tika nolemts internetā darīt pieejamu virtuālu ēkas apskates versiju.

Ekskursijā ir ietverts dokumentālais videomateriāls ar bijušo ieslodzīto stāstījumu par čekā piedzīvoto, kā arī angļu valodā runājošajiem paredzēta īsfilma par Stūra māju un abām ekspozīcijām, kas tajā bija skatāmas 2014. gadā.

Virtuālā tūre būs pieejama latviešu un angļu valodās. Tā būs aplūkojama Okupācijas muzeja un Latvijas Institūta mājaslapās internetā, kā arī Latvijas oficiālajā Facebook lapā “If you like Latvia, Latvia likes you”.

Projektu līdzīgās daļās finansēja Latvijas Institūts un Okupācijas muzejs, taču daļēji – arī sabiedrība, jo muzejs projektam vajadzīgos līdzekļus ieguva no Stūra mājas izstāžu zālē savāktajiem ziedojumiem. Projektu tehniski nodrošināja uzņēmums Skatskat.lv, kura specializācija ir 360° panorāmas virtuālās tūres.

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+