×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Sudraba: Latvijā joprojām pārāk daudz birokrātijas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā joprojām ir pārāk daudz birokrātijas, šādu viedokli intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” paudusi valsts kontroliere Inguna Sudraba. Sudraba novērojusi, ka Ministru kabinetā lielos apjomos tiek sagatavoti politiski dokumenti, kuriem pēc tam nav nekādas pēctecības un kuri netiek izmantoti praktiskajā darbā.

“Tātad ir resurss, kas to visu var ražot. Tas ir viens piemērs, kas liecina, ka valsts pārvalde ir par lielu. Otrs – mums ir ļoti daudz mazu institūciju, kas pašas par sevi ir ļoti dārgas. Izdevumi ir nesamērīgi ar sniegtās atbalsta funkcijas efektivitāti. Te arī esam gājuši Eiropas pavadā. Eiropas Savienības regula prasa katras funkcijas izpildei kādu neatkarīgu institūciju. Tas mazai valstij ir ļoti dārgi, neracionāli. Noteikti var pierādīt Briselei, ka funkcijas izpildes neatkarību var nodrošināt, arī neveidojot atsevišķu iestādi,” norādījusi ierēdne.

Sudraba arī valsts pārvaldē atbalsta principu – par kvalitatīvu, kvalificētu un kompetentu darbu arī atbilstoši jāsamaksā. “Ir jābūt sistēmai, kurā katrs ierēdnis, amatpersona atbild par sava darba rezultātu. Jābūt sasaistei starp atlīdzību un panākamo rezultātu. Vienlaikus jāsakārto sistēma tā, lai ierēdniecība, valsts pārvaldes aparāts būtu krietni mazāks gan institūciju, gan cilvēku skaita ziņā. Gan arī racionālāks funkciju izpildē un administrēšanā. Tas ir kopumā darāms darbs, kompleksi darāma reforma. Es esmu pret to, lai vienkārši ņemtu un mehāniski palielinātu algas.”

Valsts kontrolieres vērtējumā vienotās atlīdzības sistēma valsts pārvaldē ir izrādījusies neefektīva, jo jau sākotnēji sistēma esot veidota tā, ka atlīdzība neatbilda kompetencēm un kvalitātēm, ko no cilvēkiem prasa amats, turklāt pēdējos trīs gados tā tikusi arvien vairāk kropļota.

“Pirms tam bija stingri nosacījumi – nekādus papildu bonusus, bet šajos trīs gados ir parādījušās papildu piemaksas gan par darba kvalitāti, gan par īpašu uzdevumu izpildi un vēl par kaut ko. Lai arī pati definīcija – piemaksāt par kvalitatīvu darbu – man ir nepieņemama un absurda. Jo – strādāt kvalitatīvi – tas ir pamatuzstādījums. Par to saņem mēnešalgu,” piebildusi ierēdne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+