×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Sudraba sprediķo par tautas kustību (25)

Foto -Dainis BušmanisFoto -Dainis Bušmanis

Bijusi valsts kontroliere Inguna Sudraba bija nolēmusi sasaukt preses konferenci jau iepriekš, taču traģiskais notikums veikalā “Maxima” pārvilka krustu šai iecerei. Sudraba žurnālistus uz tikšanos aicināja vakar, kas, kā vēlāk izrādījās, arī nebija īstā diena šādam pasākumam, jo to aizēnoja cits – daudz nozīmīgāks – valdības vadītāja Valda Dombrovska paziņojums par atkāpšanos no amata.

Žurnālisti un arī neliels pulks citu interesentu gaidīja, kad Sudraba beidzot atklās savus nākotnes nodomus par partijas vai kādas sabiedriskas organizācijas veidošanu, kā tas jau bija izskanējis no uzņēmēja Jūlija Krūmiņa puses. Taču Sudrabas uzstāšanās bija līdzīga mācītāja sprediķim baznīcā, nevis topoša politiķa runai. Viņa savu uzrunu sāka ar pārdomām par 21. novembra traģēdiju, par to, ka pasaulē vienmēr sāpēm un ciešanām līdzi iet mīlestība, jauns sākums un piedzimšana. Un tas jaunais sākums varētu būt tautas kustība, kurai neesot oficiāla nosaukuma, bet kuru Sudraba personīgi nodēvējusi par “Latvija – manas mājas”. Viņa neesot uzstādījusi mērķi kļūt par šīs kustības vadoni. Viņas mērķis esot uzrunāt cilvēkus, jo “tikai katram cilvēkam atmostoties, ir iespējamas pārmaiņas valstī”. Taču kontaktus ar Sudrabu nevajagot meklēt, jo kustības iedīgli var veidot vairāki cilvēki kopā, radot savas mazās kustības, kuras noteikti pāraugšot lielā, kopējā tautas kustībā. Viņa nevarot paredzēt, vai šī kustība kādreiz piedalīsies Saeimas vēlēšanās, bet skaidri zinot, ka viņa gan vismaz pagaidām nebalotēsies ne parlamenta, ne arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Sudraba atzina, ka daudziem cilvēkiem pēc traģiskā notikuma atvērušās acis, ka Latvijai uz mirkli ir jāapstājas un jāpadomā, kur tā aizgājusi un kāds ir tās tālākais ceļš. Viņa nonākusi pie secinājuma, ka cilvēki dzenas pēc maksimālas peļņas gūšanas, to dara ar maksimāli mazākām izmaksām, ekspluatējot citus. Šajā virpulī nokļuvusi arī Latvija, kur daudzi pamet savu māju. Viņa uzskata, ka no šīs vides ir iespējams iziet, “nonākot tādā Latvijā, kur mēs viens otram palīdzam”. Viņa esot gatava vienot tautu, nevienu brīdi nenobīstoties, ja arī pa ceļam gadīsies kāds grūdiens.

Žurnālisti tomēr lūdza Sudrabai izklāstīt skaidrāk tautas kustības vīziju, lai cilvēki varētu saprast, piemēram, kas ir Sudrabas domubiedri, kā šajā kustībā var iesaistīties… Viņa paskaidroja, ka neesot nekādu oficiāli uzrakstītu priekšrakstu, katrs pats varot izdomāt, kā viņš piedalīsies, kā iesaistīsies, lai veidotu citu Latviju. Sudraba jūtot, ka cilvēki vienosies, ka tā būšot viena liela kustība par kopējiem ideāliem, kā Latviju mainīt. Bet kā praktiski tas notiks? Viņa domā, ka laiks pakāpeniski savedīs kopā cilvēkus, kuri vienosies par kopējām idejām, un ka pēc diviem trim mēnešiem cilvēki varētu pulcēties jau kādā lielākā sapulcē.

Uz jautājumu, kur kustība ņems naudu, Sudraba atbildēja, ka cilvēki, kuri iesaistīsies kustībā, naudu saziedošot. Viņa noliedza jelkādu saistību ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu savās sabiedriskajās aktivitātēs – viņa pati pieņemot lēmumus un neatbildot par Krūmiņa izteiktajām domām un spriedumiem.

Konferences noslēgumā viens no klātesošajiem nāca klajā ar pārsteidzošu paziņojumu, ka nupat no amata atkāpies valdības vadītājs Valdis Dombrovskis, un vaicāja Sudrabas viedokli. Viņa šo rīcību novērtēja kā “soli tajā virzienā, ka cilvēki sāk uzņemties atbildību par to, kas notiek valstī”. Tūlīt pēc šī secinājuma vairāki televīzijas žurnālisti vēlējās Sudrabu intervēt atsevišķi, bet viņa zaudēja samaņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Ja SREDIĶO Sudraba, tad SPREDIĶO visi politiķi!? Izrādās, ka ZINOŠI ir TIKAI ar !990-to gadu dzimušie!? Taču viņu radītāji ir tie padomju laikā dzimušie tantiņas un onkulīši ar propogandas pilnajām galvām un ne mazums no tās propogandas ir šo jaunuļu galvās (bērns aug ģimenē!?).Ar galvu vairāk nav kārtībā tiem, kas izdomāja šo valsti iegrūst situācijā, no kuras pamazām RĀPJAMIES ĀRĀ!? Tā spriedelējot un nozākājot katru kāda cilvēka izteikto vārdu, varam tiešām novest savu valsti pie iznīcības!??NEVARAM nekādi tikt vaļā no savu tautiešu apmētēšanas ar dubļiem, ja tikai kāds no viņiem sāk ko darīt un NEDOD DIEVS, kaut ko izsaka kritikas veidā…Tai pat laikā SC urbj tālāk klusā garā un to šie zākātāji uzskata par pašsaprotamu situāciju!!! TUR vieņiem galvās nerodas NEKĀDA ANALĪZE un SECINĀJUMI, piem.KĀPĒC LATVIJAS GALVASPILSĒTĀ VALDA JAU SC??? Visi viņi ir SAJŪSMĀ UN vēlēs SC arī jaunajā 12.Saeimā??? VAI NAV PARADOKSS??? Aizstāvību nekur neatrast, TĀDĒĻjau latvieši negrib iesaistīties politikā un sākt “izbaudīt” tik DĀSNI sniegto atbalstu!!! KURAM normālam cilvēkam gribas, lai viņu sāk ķidāt kā zivs vēderu? Ja NEVAR ATRAST NEKO citu, tā “PIESIEN” padomju laiku, it kā paši nebūtu DZIMUŠI no PADOMJU laika PRODUKTU IEKŠĀM?! Diemžēl 1990-tos gados dzimušo bērnu mazuļi nav tik pieauguši, lai varētu būt deputāti ar TĪRU biogrāfiju un startēt 12.Saeimas velēšanās?! Nedomāju, ka “racēji” neuzraktu arī viņu biogrāfiskajos datos KO APZĀKĀJAMU!!! UZRAKTU!? Nu KO NO MUMS LABU VAR GAIDĪT!?

 2. sprediķo, naudu ta gribas, parsksu izzaga, valsti nepieskatīja…………

 3. izklausījās pēc Raiņa”Zelta zirga”—uz saulaino tāli,visi kopā…..nesaprotama murmulēšana,……

 4. Es arI piekrītu,ka Sudrabai diemžē ir smagas *** problēmas.Izskatās pēc misijas apziņas un personīgās nolemtības un izredzētības sajūtas.To, ka viņai ir *** problēmas, varēja saskatīt arī tad, kad viņa bija vēl savā amatā.Viņa nevar būt Garīgais Tautas līderis!!! Arī politiķis NĒ !!!
  Iespējams, kāds viņu “čakarē” ar kautkādām enerģētiskām metodēm(NLP un vēl smagāk).
  Lūzdu visus padomāt un viņu neatbalstīt nekādā gadījumā!!!

 5. Atnāks Sudrabas, Zeltītes, labie cari un izvilks mūs no mēslu bedres, nomazgās, nožāvēs un izliks saulītē.

 6. Sudrabai tikai izkapts rokā pietrūkst, tad būtu īsts latviešu folkloras tēls.

 7. Beidziet ņirgāties par tantiņu, kurai no padomju propagandas sakāpis galvā.

 8. Man liekas, ka kundzei ir *** rakstura problēmas. Runāšana bija ļoti neskaidra un jocīga. Runāt par kaut kādām negatīvām enerģijām tautas priēkšā, un pēc tam noģībt, kaut kas vedina uz domām par kādu nelielu ***. Politikā ir vajadzīgi stipri ciilvēki, kuri var kaut ko darīt, nevis tukši runāt. Šeit bija tukša runāšna un tādi runātāji Latvijai nav vajadzīgi. Mums ir vajadzīgi reāli darba darītāji un savas zemes patrioti. Bet, Sudrabas kundzei uzticība nav.

 9. man tādas aizdomas, ka Inguna ir nozombēta, izklausās kā no Jaunās paaudzes. Līdzīgi TV1 1:1 runāja arī Ķirsons. Varbūt viņi beiguši kādus NLP vai koučinga kursus. Līdzīgs kādreiz bija arī Zalāns. Tiešām kādreiz sakarīgā Sudraba ir aplipusi ar kādu ***.

 10. Latviešu sakāmvārds _ Kurpniek paliec pie savām liestēm: krievu – nespriedelē augstāk par zābakiem…
  Nav Sudraba politiķe un krievvalodīgu padomju tautu Latvijā atjaunot nespēs ne ar Krūmiņa, ne paša Putina atbalstu.

 11. Piekkrītu. Pēc Sudrabas sejas izteiksmes izskatījās, ka viņu kāds izgrūdis žurnālistu priekšā pret viņas gribu un pavisam nesagatavotu! Nesakarīgā runa arī attiecīgi beidzās – ar ģīboni – īstu vai neīstu, tas ir cits jautājums. Palika neskaidrs kāpēc viņai to vajadzēja? Vai viņai pašai būtu tik gara aste, ka kādsveikls kūmiņš to var raustīt – ej nu saproti!

 12. Vai viņa pati saprot,ko grib veidot un ar kādu mērķi?

 13. Kaut ko tik nesakarīgu un eksaltētu vēl nebiju redzējis un dzirdējis. Viņa nav ievilkta “Jaunā laika” sektā?

 14. Nu nepatīk man tā Sudraba … ne-pa-tīk! Neticu arī agrākajiem “spēlētājiem uz skatuves” Šleseram,Repšem … pašlaik pilns ar tādām “tautas kustībām”… Ir tāds teiciens: “Skaldi! un Valdi!”. Vai nav par daudz tādu “erzackustību”?

 15. Nez, kurš konkrēti iestūma Sudrabu šajā brīdī un kurš nodarbojas ar viņas PR, tomēr pie viņas tēla specifikas paziņot – būšu Latvijas Žanna Darka un taisīšu Tautas fronti 2, tas kaut kā par šerpu. Kaut gan Saeimā viņa tiks, ja nomierināsies un neklausīs padomdevējus, mūsu bāleliņiem ir specifiska mentalitāte, bet dzīves pieredze Valsts kontrolē darbojoties, protams, ir uzkrājusies.

 16. Piedodiet, bet viņa taču ir garīgi ļoti slims cilvēks.Baisi iedomāties, ja tādam uztic valsts lietas.Viņai steidzami nepieciešama medicīniska palīdzība.Kā cilvēkam no sirds jūtu līdzi.

 17. Lai taču viņa iet pie saviem sponsoriem paraudāt. Varbūt ļaus sabīdīt kautko kopā ar krievjūdiem(SC).

 18. Tukši sprediķi , nav skaidrs vispār ko viņa īsti grib .

 19. Pēc vakardienas uzstāšānas man viņa vairs nesimpatizē nemaz.

 20. Fui uz vinu-vina ir kangariene Nr 1 pec *** aldermanes

 21. *** un dziļi nesimpātiska persona,kas daudz tukši klaigā, penterē kremliskas gudrības un Briseles muldoņu par integrāciju un SC *** kongresos ir goda vietā

 22. Pēc šitā murgojuma var pieņemt,ka politiķe Sudraba nav.

 23. Nu lai I.Sudraba uznemas Ministru prezidenta amatu n sevi pierada ar darbiem. ir tacu visas iespejas, ipasi jau tad kad no amata ir atkapies vislabakias Ministru prezidents atjaunotaja Latvijas valsti Valdis Dombrovskis.

  • Daumants>Tomins Usainais Atbildēt

   Kam vislabākais ? Baņķieriem un miljonāriem ,kurus viņš vienīgos neaplaupīja stāstot savu “veiksmes stāstu”?

Draugiem Facebook Twitter Google+