×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Sveic radošākos Latvijas bibliotekārus

danska_km_6

Vakar Latvijas Universitātes Lielajā aulā svinīgā atmosfērā, klātesot tuvākajiem kolēģiem, draugiem un citiem atbalstītājiem, balvas par nesavtīgu, centīgu darbu saņēma pieci Latvijas pagastu bibliotekāri.


“Sirsnīga, atsaucīga, labestīga, vienmēr smaidīga, laipna, palīdz možu garu uzturēt arī citos, aktīva, ar pozitīvu enerģiju, zinoša, radoša” – šādus vārdus anketās rakstījuši “Gaismas nesēja” nomināciju pieteicēji, kuri šogad bijuši sevišķi aktīvi. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības, sadarbojoties ar uzņēmumu SIA “Lursoft IT”, rīkotajam konkursam “Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs” lasītāji šogad pieteikuši rekordlielu kandidātu skaitu – 50.

“Lai arī apbalvojumu pelnījis katrs bibliotekārs, šoreiz gribam sevišķi uzteikt tos, kuriem savas nelielās grāmatu krātuves izdodas pārvērst par vietējās kultūras dzīves un sabiedriskajiem centriem jeb mazajām gaismas pilīm,” apbalvošanas ceremonijā sacīja “Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa, rokās turot galveno balvu – sveci. Šo simbolisko paldies kopā ar dāvanu karti 100 latu vērtībā vai digitālo fotoaparātu, kā arī ar grozu, pilnu ar našķiem un grāmatām, Daiga Kiopa pasniedza katra Latvijas reģiona šā gada labākajam bibliotekāram. Kurzemē – Saldus novada Ošenieku bibliotekārei Dacei Kalniņai, Zemgalē – Iecavas novada Zorģu pagasta bibliotekārei Ainai Ezergailei, Vidzemē – Limbažu novada Katvaru pagasta Pociema bibliotekārei Rotai Donskai, Latgalē – Rugāju novada Lazdukalna bibliotekārei Ligitai Kalnējai un Rīgas reģionā – Ķekavas novada Ķekavas pagasta bibliotekārei Sandai Zālamanei.

“Manas izjūtas ir ļoti pacilātas. Liels pārsteigums,” tūlīt pēc balvas saņemšanas teica S. Zālamane no Ķekavas pagasta bibliotēkas. Piesakot balvai, lasītāji un kolēģi Sandu īpaši uzteikuši par inovatīvo pieeju darbā ar bērniem un jauniešiem, piemēram, rīkojot radošās darbnīcas. “Šis apbalvojums pienākas visam Ķekavas pagasta bibliotēkas kolektīvam kopā, jo bez kolēģiem idejas īstenot nespētu,” teica S. Zālamane, kurai savā darbā patīk iespēja radoši izpausties.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs “LA” sacīja, ka galvenais balvas mērķis ir pateikties bibliotekāriem. “Ikdienā klusībā pie sevis katrs lasītājs droši vien pasaka bibliotekāram paldies, bet svarīgi ir arī pateikt tādu skaļu, motivējošu paldies,” teica G. Turlajs, piebilstot, ka apbalvojums “Gaismas nesējs” ir iecerēts arī kā iedvesmojošs stimuls darboties arī citiem kolēģiem un arī sadarboties, – apmainoties ar labākajām idejām, savstarpēji viens otru atbalstot un uzmundrinot.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+