×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Svētes palienē pulcēsies putnu vērotāji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar pavasara iestāšanos, svētdien, 22.martā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā ar autobusu uz Svētes palieni (Jelgavas novada Valgundes un Līvbērzes pagastos), lai kopā ar ornitologu vērotu putnus, informē Jelgavas reģionālajā informācijas centrā.

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja redzēt lielus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas, ko palīdzēs ieraudzīt ornitologs, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes lektors Oskars Keišs.

Svētes paliene ir nozīmīga teritorija ūdensputniem pavasara caurceļošanas laikā. Tā ir arī Eiropas Savienības nozīmes aizsargājama teritorija – NATURA 2000. Šogad Svētes upe no krastiem neizgāja, tāpēc mitruma līmenis palienē ir krietni zemāks nekā citus gadus un putnu šeit ir mazāk. Tomēr putnu vērošana ikreiz sagādā pārsteigumus un šogad šeit novērota īsknābja zoss, kā arī agri atlidojuši garkakļi un baltvaigu zosis.

Ekskursijas laikā ornitologs Oskars Keišs palīdzēs ieraudzīt putnus, noteikt to sugas un pastāstīs par putnu vērošanas principiem. Putnu vērotāji aicināti ņemt līdzi tālskatus un binokļus. Ekskursijas laikā paredzētas pastaigas un uzturēšanās ārā, tāpēc nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.9
Daugavpils +13.3
Saldus +16
Liepāja +14.0
Jelgava +15
Ventspils +13.0
Limbaži +14
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+