×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūlijs, 2013
Drukāt

“Tagad saprotam, cik latvieši bagāti” 


Foto - LETAFoto - LETA

“Kā jūs jūtaties šajos svētkos, un kā tie atšķiras no iepriekšējiem?” vaicāju dejotājiem, kas cītīgi gatavojas lieluzvedumam “Tēvu laipas”, kuru skatītāji redzēs 5. un 6. jūlijā. 


 

Rūta Čivča, tautas deju ansambļa “Rotaļa” dejotāja: “Galvenās emocijas man ir atbildības sajūta un kopā būšanas prieks. Iepriekš esmu piedalījusies divos skolēnu dziesmu un deju svētkos, un nu jau otro reizi esmu pieaugušo dziesmu un deju svētku dalībniece. Man šie ir īpaši svētki tāpēc, ka pirmo reizi esmu “Rotaļā”, kura pēdējos divdesmit piecus gadus arvien plūkusi labākā deju kolektīva laurus.

Strādāju telekompānijā LNT, esmu projektu vadītāja, un tāpēc svētdien biju klāt Rīgas Domā svētku ieskandināšanas dievkalpojumā. Pārņēma nepieredzēti lieliska sajūta… Ceru, ka deju lieluzvedumā “Tēvu laipas” gūsim brīnišķīgu emocionālo pieredzi. Repertuārs nebija viegls. Taču, kā izteikušies labi zināmi deju pazinēji, arī goda virsvadītāji, – šis gads būs īpašs tādēļ, ka tik augstā līmenī sagatavoti deju kolektīvi līdz šim neesot bijuši.”

 

Māris Vaivods, TAD “Līgo” dejotājs: “Esam ļoti priecīgi par Lielo balvu tautastērpu skatē, kur rādījām īpaši gatavotu Latgales tautastērpu kolekciju. Man šie jau ir ceturtie deju svētki. Esam dejotāju ģimene – brālis Jurģis un māsa Marta arī ir “Līgo” dalībnieki, mamma Vallija piedalās lieluzvedumā Rož­upes vidējās paaudzes deju kolektīva sastāvā. Tā ka vienīgi tētis būs skatītājos mājās pie televizora.”

 

Una Bethere, Pāvilostas novada Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Vērgalīte” dejotāja: “Dejojam abi ar dzīvesbiedru. Mājās palika divi bērni, kuri skatīsies deju uzvedumu televīzijā un ļoti gribēs ieraudzīt mammu! Man šie ir jau trešie svētki un liels prieks, ka mūsu kolektīvs saņēma otrās vietas diplomu tautastērpu skatē.”

 

Lolita Duge, Vilces pagasta deju kolektīva “Medaga” dejotāja: “Piedalos dziesmu un deju svētkos pirmo reizi un sagaidu, ka visa šī nedēļa dos pamatīgu enerģijas devu. Pirmā jau ir saņemta, bet ceru, ka būs vēl lielāka. Itin visiem vēlu dejot vēl ilgi un daudz! Pozitīvas emocijas ir gan no tērpu skates, gan uzveduma kopskata, gan no savstarpējās saskarsmes. Strādāju par projektu vadītāju Jelgavas novadā, un, pateicoties kādam projektam, viss kolektīvs ir ticis pie jauniem tērpiem.”

 

Māris Ališauskis, TDA “Vērgalīte” dejotājs: “Pirmo gaišo emociju vilni dabūjām jau svētdien tautastērpu skatē. Visiem dejotājiem vēlu izturību, labu laiku un garastāvokli un veiksmi arī pēc svētkiem.”

 

Ilva Lakuča, Beverīnas novada Brenguļu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Dzieti” dejotāja: “Tā kā strādāju skolā, kur esmu direktora vietniece audzināšanas darbā, atbildu par pašdarbību un interešu izglītību kopumā, esmu bijusi arī skolēnu dziesmu un deju svētkos. Bet pašai kā dalībniecei man šie ir jau otrie svētki. Par svētkiem rakstnieki ir pateikuši daudzus skaistus vārdus, no kuriem man vistuvākais raksturojums ir “sirds svētki”. Jo tieši tagad visvairāk saprotam, cik latvieši ir bagāti. Kad te sabrauc daudzie dejotāji, kori, pūtēji, tad Rīga tiek piedziedāta, piedejota, pieskandināta, un sajūtam to stiprumu, kas ir latviešos. Mums vajag tieši šo apziņu: mēs varam! Tā jau pēc svētkiem neizplēnē. Kolektīvi no Nīcas, Bārtas un Dagdas var atbraukt uz Rīgu tieši tāpēc, ka cilvēki diendienā ir kopā, ka viņi mīl cits citu un grib strādāt kopā. Pēc vairāku gadu darba svētki ir gandarījuma un kulminācijas brīdis.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+