Pasaulē
Citur

Taivānā zemesstrīcē sagruvusi viesnīca; ir bojāgājušie0

Foto EPA/LETA

Taivānas austrumu piekrasti otrdien satricinājusi 6,4 magnitūdas stipra zemestrīce, laupot dzīvību vismaz sešiem cilvēkiem, bet 256 guvuši ievainojumus, ziņo valdība.

Vislielākos postījumus zemestrīce nodarījusi Hualiaņā, kur sagruvušas vai bīstami sašķiebušās vismaz četras ēkas, tostarp viesnīca.

Aptuveni 20 cilvēki guvuši smagas traumas, un joprojām nav ziņu par 88 cilvēkiem, pavēstījuši glābēji. Taivānas Centrālā ziņu aģentūra tikmēr vēsta, ka dzīvību zaudējuši septiņi cilvēki.

Japānas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka ievainoto vidū ir deviņi šīs valsts pilsoņi. Vēl vismaz seši cietušie esot no kontinentālās Ķīnas, vēsta Ķīnas Komunistiskās partijas laikraksts “People’s Daily”.

Ķīnas valsts ziņu aģentūra “Sjiņhua” ziņo, ka Ķīnas Taivānas lietu biroja vadītājs izteicis gatavību nosūtīt palīgā glābējus.

Ķīnas Centrālā televīzija vēsta, ka vairāk nekā 40 pazudušie cilvēki ir iesprostoti kāda 12 stāvu daudzdzīvokļu ēkā.

Taivānas oficiālā ziņu aģentūra vēsta, ka gandrīz visi, par kuru atrašanās vietu nav ziņu, iespējams, atradās šajā ēkā.

Tā kā ēka turpina svērties, glābēji tajā nevar ieiet, atklāja viens no valdības avāriju centra darbiniekiem, piebilstot, ka pašreiz tiek novērtēts, vai atbalstīt ēku ar tērauda stiprinājumiem.

Pazudušo cilvēku skaits aplēsts, balstoties uz reģistrēto ēkas iedzīvotāju skaitu.

ASV Ģeoloģijas dienests (USGS) ziņoja, ka 6,4 magnitūdu stiprā zemestrīce satricināja Taivānu otrdien īsi pirms pusnakts, un tās epicentrs atradās aptuveni 21 kilometru uz ziemeļaustrumiem no Hualiaņas aptuveni 10,6 kilometru dziļumā.

Zemestrīce bija jūtama visā Taivānā, tostarp galvaspilsētā Taibei.

Taivānā pēdējo dienu laikā notikušas vairākas zemestrīces, bet ne tik stipras.

Apgabala pilsētā Hualiaņā 6,4 magnitūdu stiprās zemestrīces rezultātā sagruva viesnīca “Marshal” un bīstami sasvērusies viesnīca “Beautiful Life”, kā arī vairākas citas ēkas, kuru pirmie stāvi ir iegruvuši.

Zemestrīce arī apgrūtināja satiksmi, un automašīnas nevarēja šķērsot Hualiaņas tiltu, taču dzelzceļa sliedes un ceļš uz Hualiaņas lidostu nav bojāti.

Tūkstošiem mājsaimniecību traucēta ūdens un elektroapgāde, ziņoja nacionālais ugunsdzēsības dienests.

Pirms pārbaužu veikšanas slēgti tiltu un daļa autostrāžu.

Turpinoties pēcgrūdieniem, apkārtnes iedzīvotājiem ieteikts doties uz patvertnēm, tostarp uz tikko kā uzbūvētu beisbola stadionu, kur sarūpētas gultas un pārtika.

Taivānas prezidente Cai Inveņa sola, ka tiks darīts viss iespējamais, lai atrastu un izglābtu izdzīvojušos.

LA.lv