×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Tavu viedokli gaida līdz 9. septembrim


Foto - EKFoto - EK

Jau vairāk nekā piecarpus tūkstoši Eiropas Savienības iedzīvotāju piedalījušies tikai trīs mēnešus notiekošajā plašajā sabiedriskajā apspriešanā par pilsoņu tiesībām un Eiropas nākotni. 


 

Atgādinām, ka vēl līdz 9. septembrim ikviens Eiropas iedzīvotājs tiešsaistē var paust savu viedokli par jautājumiem, piemēram, “Kā jūs vēlētos, lai Eiropas Savienība attīstītos tuvākajā nākotnē? Kādā Eiropas Savienībā jūs vēlētos dzīvot 2020. gadā?”.

Eiropas Komisijas ierosinātajā apspriešanā “Jūsu tiesības, jūsu nākotne” kopš tās sākuma Eiropas dienā piedalījušies vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēku. Aptaujas anketu aizpildījuši pilsoņi no visām ES dalībvalstīm –11,3% respondentu ir franči, 10,5% – itāļi, 9% – spāņi, 8,9% – vācieši un 6,1% – briti, kā arī citas tautības. Aptauja ir īsa, un anketas aizpildīšana prasa vien desmit minūtes.

Anketā tiek jautāts par šķēršļiem, ar ko pilsoņi sastopas ikdienā, īstenojot savas Eiropas pilsoņa tiesības vai vēloties paļauties uz ES tiesībās nostiprinātām pamattiesībām. Komisija vēlas apzināt jebkādas grūtības, ar ko Eiropas iedzīvotāji sastopas, vai tās būtu saistītas ar ceļošanu Eiropā, robežu šķērsošanu, balsošanu vai kandidēšanu vēlēšanās vai iepirkšanos tiešsaistē. Saņemtie viedokļi tiks iekļauti komisijas politikas darba kārtībā nākamajiem gadiem un veidos pamatu 2013. gada ziņojumam par ES pilsonību, kuru iesniegs nākamā gada Eiropas dienā – 2013. gada 9. maijā.

 

“Pašreizējās krīzes ietekmē ir aizsāktas ļoti svarīgas publiskas debates par to, kādā virzienā Eiropa dodas. Lai padarītu ekonomisko un monetāro savienību patiešām neatgriezenisku un atgūtu uzticēšanos un paļāvību, ir svarīgi pilsoņiem un uzņēmumiem sniegt priekšstatu par to, kāda būs Eiropa 2020. gadā.

 

Man ir prieks, ka šajā sakarā atkal notiek diskusijas par tādiem priekšlikumiem kā “Politiskā savienība”, “Eiropas Federācija” vai pat “Eiropas Savienotās Valstis”,” norādījusi komisijas priekšsēdētaja vietniece un ES komisāre tiesiskuma, pamattiesību un pilsonības jomā Viviāna Redinga. “Komisijas ierosinātā sabiedriskā apspriešana liecina par lielu ieinteresētību šajās diskusijās. Ir ļoti patīkami, ka daudzas atbildes saņemam no gados jauniem Eiropas iedzīvotājiem. Esmu stingri pārliecināta – lai pārvarētu krīzi, mums jāstiprina Eiropas nozīme, nevis otrādi. Un šajā nolūkā mums ir jāiesaista pilsoņi. Eiropa taču attiecas uz viņu tiesībām, problēmām, kas viņus skar, un viņu nākotni. Tādēļ tieši pilsoņi ir tie, kam būtu jāvada mūs ceļā uz stiprāku, integrētāku Eiropu,” uzskata komisāre.

Atgādināsim, ka pēc Eiropas Komisijas priekšlikuma 2013. gads ir pasludināts par Eiropas pilsoņu gadu. Tādēļ EK vēlas izmantot šo izdevību, lai iesaistītu pilsoņus rītdienas savienības veidošanā un uzklausītu viņu redzējumu par Eiropas nākotni.

 

Uzziņa

Piedalīties tiešsaistes aptaujā “Jūsu tiesības, jūsu nākotne” var:

http://ec.europa.eu/justice/opinion/your-rights-your-future/index_lv.htm

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+