×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Teikmanis: Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu, nevis Uzvaras dienu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis.

“Tā ir tomēr Eiropas diena un šis ir laiks, kad mums ir jāpierod tomēr dzīvot pēc Eiropas pulksteņa. Maskavas laiks ir beidzies. Latvijā noteikti būs cilvēki, kuri gribēs dzīvot pēc Maskavas laika. (..) Es domāju šis pulkstenis mainīsies,” sacīja Teikmanis.

Pēc viņa teiktā, paaudzes mainās, lai arī joprojām ir vairāki cilvēki, kuri izvēlas svinēt Uzvaras dienu.

“Mēs dzīvojam pēc Eiropas laika, mēs nedzīvojam pēc Maskavas laika. Mums ir nozīmīgi, kas notiek Eiropā un tāpēc nozīmīgākā diena šodien ir Eiropas diena,” sacīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis.

Latvijā, kā arī citur Eiropā 9.maijā atzīmē Eiropas dienu. 1950.gada 9.maijā, piecus gadus pēc Otrā pasaules kara beigām, Francijas ārlietu ministram Robertam Šūmanam radās plāns apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares, lai tā novērstu vēl viena kara iespēju. Šī ideja īstenojās un kļuva par Eiropas  Savienības sākumpunktu, tāpēc 9.maiju visā Eiropas Savienībā atzīmē kā Eiropas dienu.

Par godu Eiropas dienai sestdien, 12.maijā, Vērmanes dārzā norisināsies plaša pasākumu programma.

Savukārt Krievijas un citās NVS valstīs,  9.maijā atzīmē Uzvaras dienu jeb svētkus par godu PSRS uzvarai Otrajā pasaules karā pār nacistisko Vāciju, jo 1945.gada 9.maijā pēc Maskavas laika Padomju Savienība un Vācija parakstīja aktu par Vācijas kapitulāciju.

Arī Latvijā vairāki tūkstoši cilvēki ik gadu pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā atzīmē Uzvaras dienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+