Telkvists sausā, Cipulis iemet, “Dinamo” 1:0 uzvara Čerepovecā 0

Pateicoties lieliskam vārtsarga Mīkaela Telkvista sniegumam, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pēdējā mačā pirms valstsvienību pārtraukuma piektdien ar rezultātu 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) izbraukumā pieveica Čerepovecas “Severstaļ” vienību.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Vienīgos vārtus 12.minūtē guva Mārtiņš Cipulis, kuram šī bija pirmā spēle pēc traumas izārstēšanas. Savukārt Telkvists rīdzinieku vārtos atvairīja visus 40 pretinieku metienus.

Maču daudz aktīvāk iesāka mājinieki, pirmajās minūtēs izveidojot vairākus bīstamus momentus, bet trešdaļas vidū lēnām savus uzbrukumus sāka veidot arī rīdzinieki. 11.minūtē sekmīgi cīnījās Rīgas “Dinamo” ceturtā maiņa, iegūstot iespēju cīnīties vairākumā. Šo vairākumu arī Latvijas komanda izmantoja – pēc Pola Šekuras un Aleksandra Ņiživija piespēlēm precīzu metienu no iemetienu punkta veica Cipulis.

Pēc gūtajiem vārtiem spēles temps kritās un Rīgas “Dinamo” neļāva pretiniekiem vēlreiz iegūt izteiktu pārsvaru. Viesi trešdaļas beigas aizvadīja pacietīgi un pēc 20 spēlētām minūtēm Rīgas “Dinamo” saglabāja vadību ar rezultātu 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā laba epizode rīdzinieku vārtu priekšā bija zviedram Līnusam Videlam, bet kopumā tās pirmajā pusē “Severstaļ” komandai bija vēl izteiktāks pārsvars nekā pirmajā trešdaļā. Rīgas “Dinamo” pēc Roberta Bukarta un Arvīda Reķa noraidījumiem divreiz palika mazākumā, tomēr ikreiz teicams viesu vārtos bija Mīkaels Telkvists. Vienu reizi gan “Severstaļ” iestūma ripu vārtos, tomēr tas notika jau pēc noteikumu pārkāpuma.

Trešdaļas otrajā pusē jau atkal spēles gaita izlīdzinājās un pāris bīstamus uzbrukumus izveidoja arī Rīgas “Dinamo”, tomēr rezultāts nemainījās un viesi saglabāja minimālu vadību ar 1:0.

Trešo trešdaļu rīdzinieki iesāka veiksmīgi un jau pirmajā trešdaļā ieguva iespēju cīnīties vairākumā, ko gan nespēja izmantot. Turpinājumā divas reizes jau vairākumu ieguva mājinieki, kas atkal regulāri lika darboties Telkvistam, kurš joprojām bija nepārspēts.

Cīņas izskaņā “Severstaļ” uzbrukumi jau kļuva arvien haotiskāki, kas labas iespējas ļāva izveidot arī viesiem. Pēdējās 39 sekundes mačā Rīgas “Dinamo” komandai nācās spēlēt mazākumā, tomēr pašaizliedzīga aizsardzība un lielisks Telkvista sniegums deva minimālu uzvaru ar 1:0.

Līdz ar to jau devītā Rīgas “Dinamo” spēle pēc kārtas noslēdzās ar kādas komandas vienu vārtu pārsvaru.

Pie vismaz viena punkta Rīgas “Dinamo” oktobrī tika desmit no 11 aizvadītajām spēlēm. Šajās 11 cīņās tika piedzīvoti tikai trīs zaudējumi.

Savukārt “Severstaļ” komanda, kuras galvenā trenera Igora Petrova palīgs ir Latvijas speciālists Andrejs Maticins, vismaz vienu punktu bija guvusi iepriekšējās četrās spēlēs.

Pirms cīņas ar “Severstaļ” Rīgas “Dinamo” komanda paziņoja, ka Andris Džeriņš iepriekšējā mačā guvis ceļgala traumu, un pagaidām nav zināms, cik ilgi viņš nevarēs spēlēt. Tieši traumas dēļ Džeriņš nav iekļauts Latvijas izlases sastāvā nākamajā nedēļā plānotajām pārbaudes spēlēm ar Krievijas otro izlasi.

Pēc Džeriņa traumas viņa vietu kā trešās maiņas centra uzbrucējs ieņēma Vitālijs Pavlovs, kurš cīnījās kopā ar Miku Indraši un Robertu Bukartu. Uz pirmo maiņu pie Marcela Hosas un Kaila Vilsona bija pārcēlies Gints Meija, kuru gan mača gaitā nomainīja Indrašis, savukārt pēc pleca savainojuma sastāvā atgriezās Cipulis, kurš cīnījās otrajā maiņā.

Cīņa ar “Severstaļ” rīdziniekiem bija pēdējā četru maču izbraukuma sērijā. Sākotnēji Rīgas “Dinamo” iesāka ar zaudējumu papildlaikā pret vienu no KHL spēcīgākajām komandām Sanktpēterburgas SKA – 3:4, bet pēc tam Latvijas komanda pēcspēles metienos ar 2:1 pieveica vienus no konkurentiem Rietumu konferencē Mitišču “Atlant”. Sekoja duelis pret Jaroslavļas “Lokomotiv”, kuras sastāvā ir latvieši Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs. Šo cīņu izdevās uzvarēt ar rezultātu 2:1.

KHL sezona Rīgas “Dinamo” komandai atsāksies 13.novembrī ar maču pret vienu no spēcīgākajām Austrumu konferences komandām Astanas “Baris”. Pēc tam savā laukumā tiks aizvadītas cīņas arī ar Omskas “Avangard”, Hantimansijskas “Jugra” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 45 punktiem 23 spēlēs nostiprinājās Rietumu konferences kopvērtējuma trešajā pozīcijā.

Savukārt “Severstaļ” komanda ar 32 punktiem 24 cīņās atrodas desmitajā pozīcijā, tomēr no ceturtās vietas atpaliek vien par pieciem punktiem.