Sports
Citi sporta veidi

Tenisa zvaigzne Bekers no bankrota mēģina izglābties ar viltotu pasi0

EPA/Scanpixx

Centrālāfrikas Republika (CĀR) otrdien paziņoja, ka diplomātiskā pase, ar kuru bijusī vācu tenisa zvaigzne Boriss Bekers mēģina izvairīties no bankrota procedūras Lielbritānijā, ir viltojums.

“Diplomātiskā pase, kas ir viņam, ir viltojums,” aģentūrai AFP pavēstīja CĀR Ārlietu ministrijas administrācijas vadītājs Čerubins Morubama.

Dokumenta sērijas numurs atbilst “2014.gadā nozagtu jaunu pasu partijai”, viņš norādīja. Turklāt pasei, kura datēta ar 2018.gada 19.martu, nav ārlietu ministra paraksta vai zīmoga.

50 gadus vecā Bekera advokāti apgalvo, ka viņu klients aprīlī iecelts par CĀR sporta atašeju Eiropas Savienībā, norādot, ka tas viņam nodrošina imunitāti pret visām tiesiskajām procedūrām visās valstīs atbilstoši 1961.gada Vīnes konvencijai.

Juridiskās pretenzijas viņam var tikt izteiktas vienīgi pa diplomātiskajiem kanāliem un ar Lielbritānijas un CĀR ārlietu ministru piekrišanu, norādīja advokāti.

Saistītie raksti

CĀR dokumentos “nepastāv Bekera darba apraksta”, sacīja Morubama. Turklāt pasē teikts, ka Bekera diplomātiskā funkcija ir “misijas finanšu jautājumi”, kam nav nekāda sakara ar sportu, norādīja Morubama.

Trīskārtējais Vimbldonas čempions 2017.gadā tika pasludināts par bankrotējušu saistībā ar parādu bankai “Arbuthnot Latham” kopš 2015.gada.

LA.lv