×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Tiesa noraida Dimanta pieteikumu par amata zaudēšanu NEPLP

Foto - LETAFoto - LETA

Administratīvā apgabaltiesa šodien noraidīja Aināra Dimanta pieteikumu par Saeimas lēmumu atcelt viņu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata.

Kā informēja tiesā, ar apgabaltiesas 29.novembra spriedumu noraidīts pieteicēja pieteikums par Saeimas 2015.gada 8.jūlija lēmuma atcelšanu.

Spriedumu var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā viena mēneša laikā no tā pieņemšanas dienas.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa pērn 23.decembrī apmierināja bijušā NEPLP priekšsēdētāja Dimanta prasību un atcēla Saeimas lēmumu par viņa atbrīvošanu no padomes locekļa amata.

Līdz ar tiesas nolēmumu Dimants tika atjaunots NEPLP locekļa amatā.

Iepriekš partijas “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienības un partijas “No sirds Latvijai” līderi rosināja Dimanta atlaišanu. Iesniedzēji kritizēja to, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz “Radio Skonto plus” programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.

Politiķi atsaucās arī uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+