×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Tiesa par labu cietušajiem Zolitūdes traģēdijas civillietā piedzen 300 000 eiro (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas apgabaltiesa šodien vienā no daudzajām tiesā aizsāktajām Zolitūdes traģēdijas civillietām par labu cietušajiem piedzina 300 000 eiro.

Tiesa traģēdijā cietušo prasību apmierināja daļēji, proti, nolēma, ka SIA “Maxima Latvija” un SIA “Homburg Zolitude” jāmaksā kopumā 300 000 eiro.

Pilns spriedums būs pieejams janvārī, kad to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Kā ziņots, šis bija pirmais spriedums, jo līdzīgu civillietu iztiesāšanas turpinās vēl citās Latvijas tiesās.

Cietušo pārstāvis Aldis Gobzems jau iepriekš tiesā sacīja, ka tiesnese patlaban ir vēsturiskas izvēles priekšā, jo, lai arī kāds būtu viņas spriedums, tas tik un tā kļūs par Latvijas tieslietu vēstures būtisku daļu, jo būs pirmais šīs milzīgās Latvijas iedzīvotāju traģēdijas kompensāciju lietās.

Tiesa iepriekš noraidīja pieteikumu apķīlāt SIA “Maxima Latvija” kustamo mantu – tiesā tika lūgts apķīlāt “Maxima” kustamo mantu viena miljona eiro apmērā. Savukārt vēl iepriekš tiesa atstāja negrozītu lēmumu, ar kuru vienā no Zolitūdes traģēdijas lietām bija noraidīts lūgums par skaidrās naudas apķīlāšanu diviem atbildētājiem.

Prasītāji bija pārsūdzējuši tiesas 30.oktobra lēmumu, kad tiesa bija daļēji apmierinājusi prasītāju pieteikumu, lemjot apķīlāt SIA “Tineo” un SIA “Homburg Zolitude” kustamo mantu. Tiesa noteica, ka prasības nodrošinājums sniedzas līdz 85 372 eiro.

Tāpat tiesa nolēma ierakstīt prasības nodrošināšanas atzīmi zemesgrāmatā domājamām daļām no nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20, kas reģistrēts uz “Homburg Zolitude” vārda. Lēmums par prasības nodrošināšanu bija izpildāms nekavējoties, un tas daļā par prasības nodrošināšanu nebija pārsūdzams.

Prasītāji tiesai lūdza apķīlāt “Tineo” un “Homburg” piederošo kustamo un nekustamo mantu, skaidru naudu, kā arī aizliegt uzņēmumiem veikt maksājumus trešajām personām, kuras nav saistītas ar saimnieciskās darbības veikšanu. Tiek norādīts, ka minētais prasības nodrošinājums nosakāms viena miljona eiro apmērā.

Savukārt vēl iepriekš lietā tika pieteikts lūgums kā trešās personas pieaicināt iepriekšējos atbildētājus – būvnieku “Re&Re”, Rīgas domi, arhitektu firmu “Kubs” un “HND Grupu” -, pret kuriem tiesvedība septembrī tika izbeigta, un Rīgas apgabaltiesa šo lūgumu apmierināja. To pieteica visi trīs atbildētāji, pret kuriem prasība tika uzturēta, – SIA “Maxima Latvija”, “Homburg Zolitude” un “Tineo”.

Zolitūdē, 2013.gada 21.novembrī iebrūkot veikala “Maxima” griestiem, gāja bojā 54 cilvēki.

Cietušie pret traģēdijā iesaistītajiem uzņēmumiem un Rīgas domi vērsušies ar vairākām prasībām dažādās Latvijas tiesās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. autoru studijā, lai var ar olām nomētāt. tiesa piesprieda, neviens neko NEPIEDZINA . līdz piedziņai vel pārsudzešana visās instancēs ejama. 100 gadi paies kamer ko piedzit sāks

Draugiem Facebook Twitter Google+