×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Tradicionālā Rudens izstāde atgādinās par mākslinieka radošajām mokām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 15. decembrī, plkst. 17 tiks atklāta biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) 39. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2014. Melnie suņi”, kas norisināsies LMS galerijā un LMS radošajā kvartālā “Kombināts “MĀKSLA””, LA.lv uzzināja savienībā

Izstādē būs iespēja apskatīt vairāk nekā simt darbus glezniecībā, tēlniecībā, foto mākslā, instalācijās un citos mākslas veidos, kurus radījuši 77 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija: Igors Dobičins, Diāna Laguna, Uldis Pētersons, Iveta Feldmane, Diāna Kaijaka, Liene Grīnhofa. Žūrija jau izvēlējusies arī LMS Balvas ieguvēju, kuram tiks dota iespēja rīkot personālizstādi LMS galerijā 2015. gadā. Uzvarētāja vārdu paziņos izstādes atklāšanas laikā.

LMS valdes priekšsēdētājs Igors Dobičins stāsta, ka šogad LMS izstādei izvirzīta tēma “Melnie suņi”, lai aicinātu māksliniekus aizdomāties par cilvēku garīgajām mokām, par to, cik stiprus vai vājus tās mūs padara. “Tēma ir kā parafrāze par šo laikmetu, kad vājums sacenšas ar mākslas vitalitāti un spēku. Vajadzība pašizteikties ir vienīgais ceļš kā sevi iedrošināt sociāli politisko un ekonomisko notikumu kontekstā, kas vedina uz intelektuālo stagnāciju. Izstādes tematika provocēja radošo inteliģenci uz atklāsmi mākslinieciskās izpausmēs,” skaidro Dobičins.

Izstādes “Rudens 2014.Melnie suņi” ietvaros tiks piedāvātas biedrības “Gaismas stars” studijas “Sava istaba” aktivitātes, plānota informatīvi radoša diskusija par garīgās veselības un mākslas mijiedarbību, kā arī studijas “Sava istaba” un Baldones mākslas skolas radošā darbnīca LMS galerijā.

Izstāde “Rudens 2014. Melnie suņi” būs apskatāma līdz nākamā gada 6. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+