Pasaulē

Tramps aizstāv dēlu par tikšanos ar krievu juristi 0

Donalda Trampa vecākais dēls noraugās zvēresta nodošanas ceremonijā. Reuters/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien aizstāvēja savu dēlu Donaldu Trampu junioru, kurš tiek kritizēts par tikšanos ar Krievijas juristi Trampa priekšvēlēšanu kampaņas laikā.
Prezidents Parīzes apmeklējuma laikā aizstāvēja dēlu, pirmoreiz publiski izsakoties par šo skandālu.

“Mans dēls ir brīnišķīgs jauns cilvēks. Viņš tikās ar krievu juristi. Nevis ar valdības juristi, bet ar krievu juristi,” teica Tramps.

“Es domāju, ka no praktiskā viedokļa vairums cilvēku būtu devušies uz šo tikšanos. Tas tiek saukts par opozīcijas izpēti, vai pat par pretinieka izpēti,” viņš piebilda.

Komentējot šo tikšanos, Tramps sacīja, ka “politika nav jaukākais bizness pasaulē” un tas, ka vēlēšanu kandidāti atzinīgi vērtē negatīvu informāciju par pretinieku, ir tikai norma jeb “standarta kampaņas prakse”.

Neraugoties uz skandāla turpināšanos saistībā ar iespējamām attiecībām starp Trampa kampaņu un Kremli, Tramps arī paziņoja reportieriem, kas pavadīja viņu lidojumā uz Franciju, ka viņš būtu gatavs kādreiz uzaicināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu apmeklēt Balto namu.

Tramps sacīja, ka viņš uzaicinātu Putinu “īstajā laikā”. “Es nedomāju, ka tagad ir īstais laiks, bet atbilde ir – jā, es to darītu,” teica Tramps.

Donalds Tramps juniors otrdien bija paziņoja, ka neesot pateicis tēvam par savu tikšanos ar krievu juristi priekšvēlēšanu kampaņas laikā, jo šajā sarunā netika iegūta kompromitējoša informācija par vēlēšanu sāncensi Hilariju Klintoni.

“Nē. Tas nebija nekas. Nebija nekā, ko pateikt,” Tramps juniors pavēstīja telekanāla “Fox” raidījumā “Hannity”.

Dažas stundas pirms tam Tramps juniors otrdien publiskoja e-pasta saraksti, kurā viņš apspriedis iespējas iegūt Hilariju Klintoni diskreditējošu informāciju. Tramps juniors atzina, ka īsi pēc šīs sarakstīšanās ticies ar krievu juristi Natāliju Veselņicku, uzskatot, ka viņa sniegs Klintoni kompromitējošu informāciju.

Trampa juniora sarakstē ar mūzikas publicistu Robu Goldstonu tika apgalvots, ka Maskavas rīcībā esot informācija, kas var “inkriminēt” demokrātu kandidāti uz prezidenta amatu sakaros ar Krieviju. Goldstons Trampam junioram rakstīja, ka šī informācija “būtu ļoti noderīga jūsu tēvam”, un piedāvāja organizēt viņa tikšanos ar kādu krievu juristi, kas arī vēlāk notika Ņujorkā Trampa tornī.

Tramps juniors telekanāla “Fox” raidījumā sacīja, ka bija uzskatījis šo informāciju par iespējami noderīgu. “Ja kāds man nosūta e-pastu, es nevaru neizlasīt, ko man kāds nosūtījis,” viņš sacīja, piebilstot: “Es to izlasīju un attiecīgi atbildēju.”

Viņš atzina, ka tikšanās gaitā netika iegūta nekāda noderīga informācija.

“Tās bija burtiski izšķiestas 20 minūtes,” piebilda Tramps juniors, raksturojot šo tikšanos ar Veseļņicku.

Veseļņicka otrdien uzstāja, ka viņai nav bijusi nekāda kompromitējoša informācija par Hilariju Klintoni.

Atbildot uz reportieru jautājumu, vai viņai bijusi šāda kompromitējoša informācija, juriste sacīja, ka tas “nav taisnība” un sarunas gaitā “tas tika pateikts” Trampam junioram.
“Man nekad nebija kompromitējošas informācijas [par Klintoni], un [man] tādas nevarēja būt,” sacīja Veseļņicka.

Noliedzot jebkādu saistību ar Krievijas valdību, juriste piebilda, ka viņa “nepārstāv nevienu, izņemot sevi”.

LA.lv