×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Trim deputātiem nebalsojot, Saeimas komisija neapstiprina Latvijas pozīciju par Sīriju (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc teju trīs stundu ilgām diskusijām, trim deputātiem nepiedaloties balsojumā, Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien kvoruma trūkuma dēļ nevarēja apstiprināt Latvijas pozīciju Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomei, parlamentā uzzināja aģentūra BNS.

Par Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavoto pozīciju balsoja seši deputāti – komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (“Vienotība”), Edvards Smiltēns (“Vienotība”), Rihards Kols un Edvīns Šnore no Nacionālās apvienības, Armands Krauze (ZZS) un Nellija Kleinberga (LRA).

Balsojumā nepiedalījās trīs Saeimas opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” pārstāvji – Igors Pimenovs, Sergejs Dolgopolovs un Jūlija Stepaņenko. Komisijā ir 16 deputātu.

Arī atkārtoti balsojot par Latvijas pozīcijas apstiprināšanu, balsojumā piedalījās tikai seši deputāti. Komisijas vadītāja Lolita Čigāne (“Vienotība”) sacīja, ka līdz ar to Eiropas lietu komisija nav lemttiesīga un spēkā paliek Ministru kabineta apstiprinātā pozīcija.

Ilgās diskusijas Čigāne komentēja kā izglītojošas un pateicās ĀM pārstāvjiem par darbu, vienlaikus paužot nožēlu, ka deputāti izvēlējušies neapstiprināt pozīciju.

“Saskaņas” deputāti Dolgopolovs un Pimenovs vēlējās panākt vairākas izmaiņas, dažas no tām guva pārējo komisijas locekļu atbalstu, tomēr citas ar balsu vairākumu tika noraidītas.

ES Ārlietu padome sanāksmē 12.oktobrī plānota diskusija par Sīriju, tostarp par iespējamo turpmāko rīcību, lai rastu krīzes risinājumu.

Valdības apstiprinātā pozīcija paredz, ka Latvija atbalsta turpmākus starptautiskās sabiedrības centienus nodrošināt Sīrijas krīzes politisku risinājumu, par pamatu ņemot 2012.gada Ženēvas Komunikē.

Pausts atbalsts ANO Īpašā sūtņa Sīrijā Staffana de Misturas centieniem rast risinājumu Sīrijas krīzei, reizē mūsu valsts bažījas par Sīrijas krīzes ietekmi uz reģionu, nepārtraukto vardarbību, satraucošo humanitāro situāciju un teroristu aktivitātēm Sīrijā un reģionā.

“Uzskatām, ka ANO Drošības padomes dalībvalstu (īpaši, ASV un Krievijas) un reģiona valstu (īpaši, Irānas, Saūda Arābijas, Turcijas) iesaiste ir būtiska, lai panāktu vienošanos par politisko risinājumu Sīrijā,” teikts pozīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LV nostāja paredz ārvalsts neiejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās.

  2. komisijā ir 16 cilvēki; 6 no tiem balsošanā piedalījās, 3 nepiedalījās; ko darīja 7 pārējie…?

Draugiem Facebook Twitter Google+