Foto – LETA

Trim deputātiem nebalsojot, Saeimas komisija neapstiprina Latvijas pozīciju par Sīriju 2

Pēc teju trīs stundu ilgām diskusijām, trim deputātiem nepiedaloties balsojumā, Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien kvoruma trūkuma dēļ nevarēja apstiprināt Latvijas pozīciju Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomei, parlamentā uzzināja aģentūra BNS.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Par Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavoto pozīciju balsoja seši deputāti – komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (“Vienotība”), Edvards Smiltēns (“Vienotība”), Rihards Kols un Edvīns Šnore no Nacionālās apvienības, Armands Krauze (ZZS) un Nellija Kleinberga (LRA).

Balsojumā nepiedalījās trīs Saeimas opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” pārstāvji – Igors Pimenovs, Sergejs Dolgopolovs un Jūlija Stepaņenko. Komisijā ir 16 deputātu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī atkārtoti balsojot par Latvijas pozīcijas apstiprināšanu, balsojumā piedalījās tikai seši deputāti. Komisijas vadītāja Lolita Čigāne (“Vienotība”) sacīja, ka līdz ar to Eiropas lietu komisija nav lemttiesīga un spēkā paliek Ministru kabineta apstiprinātā pozīcija.

Ilgās diskusijas Čigāne komentēja kā izglītojošas un pateicās ĀM pārstāvjiem par darbu, vienlaikus paužot nožēlu, ka deputāti izvēlējušies neapstiprināt pozīciju.

“Saskaņas” deputāti Dolgopolovs un Pimenovs vēlējās panākt vairākas izmaiņas, dažas no tām guva pārējo komisijas locekļu atbalstu, tomēr citas ar balsu vairākumu tika noraidītas.

ES Ārlietu padome sanāksmē 12.oktobrī plānota diskusija par Sīriju, tostarp par iespējamo turpmāko rīcību, lai rastu krīzes risinājumu.

Valdības apstiprinātā pozīcija paredz, ka Latvija atbalsta turpmākus starptautiskās sabiedrības centienus nodrošināt Sīrijas krīzes politisku risinājumu, par pamatu ņemot 2012.gada Ženēvas Komunikē.

Pausts atbalsts ANO Īpašā sūtņa Sīrijā Staffana de Misturas centieniem rast risinājumu Sīrijas krīzei, reizē mūsu valsts bažījas par Sīrijas krīzes ietekmi uz reģionu, nepārtraukto vardarbību, satraucošo humanitāro situāciju un teroristu aktivitātēm Sīrijā un reģionā.

“Uzskatām, ka ANO Drošības padomes dalībvalstu (īpaši, ASV un Krievijas) un reģiona valstu (īpaši, Irānas, Saūda Arābijas, Turcijas) iesaiste ir būtiska, lai panāktu vienošanos par politisko risinājumu Sīrijā,” teikts pozīcijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.