×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Trīskārtējais olimpiskais čempions Tihonovs zaudējis spēju staigāt

tikhonov

Trīskārtējais olimpiskais čempions, pazīstamais krievu treneris Viktors Tihonovs zaudējis spēju staigāt, aģentūrai “R-Sport” atklājusi viņa sieva Tatjana.

Kā izteikusies 84 gadus vecā Tihonova dzīvesbiedre, kādreizējais treneris bija slimnīcā, taču nu jau vairākas nedēļas saņem aprūpi mājās, bet staigāt viņš nespēj.

Šobrīd Tihonovam esot izrakstīti medikamenti, kas viņam jālieto līdz 22.novembrim.

Kā zināms, tieši pateicoties vienam no visu laiku titulētākajiem Krievijas treneriem Tihonovam, padomju gados sākās “Dinamo” komandas un Latvijas hokeja uzplaukums.

Pēc tam, kad Tihonovs bija kļuvis par četrkārtēju PSRS čempionu kā spēlētājs, viņš 1966.gadā sāka strādāt Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amatā un to ieņēma līdz 1977.gadam, kad pārgāja uz valsts spēcīgāko komandu Maskavas CSKA.

Šajā laikā viņš no valsts trešās spēcīgākās līgas palīdzēja Latvijas klubam jau 1973.gadā iekļūt PSRS spēcīgāko deviņu vienību vidū, kuru vēlāk tas vairs neatstāja.

Kā zināms, 1988.gadā Rīgas “Dinamo” PSRS čempionāta kopvērtējumā spēja apsteigt tikai CSKA komanda.

Pēc darba ar Rīgas “Dinamo” Tihonovam, kurš jau bija kļuvis par PSRS labāko treneri, sekoja vislielākie panākumi. Ar valstsvienību viņš astoņas reizes kļuvis par pasaules čempionu, bet 1981.gadā Kanādas kausa izcīņas finālā ar 8:1 sagrāva Kanādas valstsvienību.

Tāpat viņš trīs reizes kļuva par olimpisko čempionu – divreiz ar PSRS valstsvienību, bet vienreiz ar NVS izlasi. Tihonovs valstsvienību vadīja līdz pat 1994.gadam, tomēr pēc neveiksmīgā starta Lillehameres Olimpiādē nolēma aiziet no valstsvienības un pievērsās darbam CSKA, kuru trenēja līdz 1996.gadam un pēc tam no 2002. līdz 2004.gadam.

Savu trenera karjeru Tihonovs, kurš uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē un iekļauts Lozannas Olimpiskajā muzejā, noslēdza 2004.gadā.

Savulaik Tihonovs vadīja arī Latvijas komandu Rīgas “Dinamo”, PSRS čempionātā to no trešās spēcīgākās līgas aizvedot līdz augstākai divīzijai. Pēc aiziešanas no Rīgas komandas, Tihonovs 1977.gadā pārņēma Maskavas CSKA grožus, ar ko pēcāk kļuva par vairākkārtēju PSRS čempionu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+