×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. augusts, 2012
Drukāt

Ūdenstilpju klasificēšanai izmantos kodēšanas sistēmu

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu par ūdenstilpju klasificēšanu Latvijā, kas paredz kodu piešķiršanu katrai ūdenstilpei.

Ūdenstilpes, kas ir lielākas par 10 hektāriem, klasificē pēc to atrašanās vietas, ņemot vērā upju baseinu apgabalu teritoriju, kurā tā atrodas. Ūdenstilpju kodēšanai izmanto piecu ciparu kodu. Pirmie divi cipari norāda ūdenstilpes piederību upju baseinu apgabalā izdalītajam upju lielbaseinam, pārējie trīs cipari būs ūdenstilpes nosacītais kārtas numurs attiecīgajā upju lielbaseinā.

Ministrija norāda, ka ūdenstilpju viennozīmīgai identificēšanai nepietiek ar objekta nosaukumu, jo Latvijā ir daudz vienāda nosaukuma ezeru, tādēļ papildus tiek izmantota informācija par valsts administratīvā iedalījuma vienībām – republikas pilsētu vai novadu, kurā atrodas ūdenstilpe.

Kopumā klasifikators pašlaik ietver 990 Latvijas teritorijā esošas izvietojuma, lieluma, saimnieciskās izmantošanas un apsaimniekošanas ziņā nozīmīgākās ūdenstilpes, kuru platība ir lielāka par 10 hektāriem, tostarp upju baseinu apsaimniekošanas plānos izdalītos 259 ūdensobjektus – ūdenstilpes, lielākas par 50 hektāriem.

Par ministrijas izstrādāto noteikumu projektu otrdien lems valdības sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+