×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

UNESCO nedēļā pieminēs Baltijas ceļu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ, no 13. līdz 19. oktobrim, Latvijā jau ceturto gadu tiks atzīmēta UNESCO nedēļa, kurā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) šogad aicina pieminēt Baltijas ceļu, liecina informācija portālā UNESCO.lv.

UNESCO nedēļas koordinatore Evija Maļkeviča atgādina, ka Baltijas ceļš, kam šogad atzīmēta 25. gadadiena, iekļauts UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. “Vēl līdz oktobra beigām un jo īpaši UNESCO nedēļā ikviens aicināts atstāt savu Baltijas ceļa stāstu nākamajām paaudzēm, publicējot to interneta vietnē thebalticway.eu vai ierakstot Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ierakstu studijā. Savukārt skolas aicinātas rīkot Baltijas ceļa stundas, lai veicinātu jauniešu izpratni par Baltijas ceļa norisi pirms 25 gadiem un tā nozīmi šodien,” atgādina Maļkeviča.

Izmantojot UNESCO LNK interaktīvo spēli “UNESCO Latvijas mantojuma skapis” un digitālo karti “UNESCO Latvijas dārgumi”, ikviens aicināts iepazīt kultūras mantojumu Latvijā un fiksēt vietējo cilvēku atmiņas, nostāstus un leģendas par to.

Šogad UNESCO nedēļai veltīti pasākumi un aktivitātes tiks rīkotas Alsungā, Daugavpilī, Grobiņā, Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Kuldīgā, Valmierā, Pļaviņās, Smiltenē, Talsos, Ikšķilē, kā arī Brocēnu, Ķekavas Krāslavas, Iecavas, Madonas, Neretas, Rēzeknes, Raunas, Viesītes Viļakas novados un citviet Latvijā.

Īpaši skolas, bibliotēkas un jauniešu organizācijas aicinātas iesaistīties UNESCO nedēļā un rīkot, piemēram, diskusijas, atmiņu un stāstu vakarus, izglītojošas ekskursijas un citus radošus pasākumus, kas saistīti ar UNESCO mantojumu Latvijā. Savukārt ikviens sociālo tīklu lietotājs aicināts apmeklēt kādu no 14 UNESCO mantojuma vietām Latvijā vai ar šo mantojumu saistītas institūcijas un pastāstīt par to sociālajos tīklos, lietojot mirkļabirku #unesconedela.

UNESCO nedēļa tiek atzīmēta kopš 2011. gada, kad apritēja 20 gadi kopš Latvija pievienojās organizācijai. Aizvadītajos gados vairākos desmitos dažādu vietu visā Latvijā – bibliotēkās, skolās, pašvaldībās, kultūras centros u.c. – UNESCO nedēļas ietvaros notikuši pasākumi, kas veltīti nacionālo vērtību, lokālā mantojuma un aizvien dzīvo tradīciju izcelšanai, kā arī dažādām UNESCO programmām un aktuālām tēmām, lai izzinātu un iepazītu organizācijas darbību Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+