×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Ungārijā simtiem cilvēku protestēt pret valsts īstenotajiem taupības pasākumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Simtiem cilvēku, tostarp daudzi no valsts attālākajiem reģioniem, vakar pulcējās Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, lai protestētu pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem un pievērstu sabiedrības uzmanību tādiem jautājumiem kā bads un zemais atalgojums.

Aptuveni 1000 cilvēku sapulcējās pie parlamenta ēkas, kur likumdevēji pirmdien sāka savu pavasara sesiju. Kopš 2011. gada Ungārijā visiem, kas ir bez darba ilgāk par trim mēnešiem, jāpierakstās sabiedriskā darba projektos, lai saņemtu valsts stipendiju, kuras lielums ir 47 tūkstoši forintu (aptuveni 110 latu) mēnesī. Kritiķi uzskata, ka daudzi no šiem darbiem, piemēram, mežu krūmāju izciršana un ielu slaucīšana ir pazemojoši un nepietiekami atalgoti.

Pirmie demonstranti sāka savu gājienu uz Budapeštu jau 31. janvārī no Baraņas apgabala, valsts dienvidos. Ceļā viņiem pievienojās protestētāj arī no citiem nabadzīgajiem valsts reģioniem. Nonākuši galā, demonstranti pieprasīja, lai valdība palielina strādājošo algas un reformē nodokļu sistēmu un sociālo pabalstu sistēmu, lai palīdzētu sabiedrības nabadzīgākajiem slāņiem. Vēršoties pie premjerministra Viktora Orbana, viens no protestētāju plakātiem vēstīja: “Nogalini mani Orban, tas ir labāk, nekā mirt no bada”. Saskaņā ar valdības amatpersonu sniegto informāciju, protestus palīdzējusi organizēt opozīcijā esošā Sociālistu partija.

Eiropas Savienības decembrī publiskotie dati liecina, ka 23 procenti Ungārijas iedzīvotāju ir materiāli ļoti trūcīgi un viņu dzīves apstākļus ierobežo resursu trūkums. Ungārijas rādītājs ir ceturtais augstākais ES dalībvalstu vidū. Vēl sliktāka situācija ir tikai Rumānijā, Latvijā un Bulgārijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+