×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Ungārijas studenti protestē pret izglītības reformu

Foto - AFPFoto - AFP

Neskatoties uz premjerministra Viktora Orbana solījumu saglabāt bezmaksas studiju iespējas, tūkstošiem Ungārijas studentu izgāja Budapeštas ielās, lai protestētu pret plānoto augstākās izglītības finansējuma samazināšanu.

Šī jau bija trešā studentu demonstrācija pēdējās nedēļas laikā, un tajā piedalījās trīs līdz četri tūkstoši cilvēku, kas pulcējās pie Cilvēkresursu ministrijas, kuras pārraudzībā ir arī izglītības jautājumi. Protesti sākās pēc 5. decembrī pieņemtā valdības lēmuma samazināt valsts subsidēto studiju vietu skaitu universitātēs, palielinot to studentu skaitu, kas būs spiesti maksāt mācību maksu.

Sestdien Orbans izrādīja gatavību nedaudz piekāpties, apsolot, ka studentiem pie zināmiem nosacījumiem tikšot saglabātas bezmaksas izglītības iespējas. Taču studentu organizācijas paziņojušas, ka premjera izteikumi esot tikai sabiedrisko attiecību gājiens, un izmējušas Orbana solījumu šo problēmu atrisināt tuvāko dienu laikā. “Ja Viktors Orbans var atrisināt augstākās izglītības problēmas divās dienās, kamēr ministrija pie tā strādājusi ilgāk nekā sešus mēnešus, tas varētu nozīmēt divas lietas – vai nu ministrija ir nekompetenta, vai arī sistēma tiek kontrolēta voluntāri, un mūsu valodā tas tiek saukts par diktatūru,” mītiņa laikā norādīja Mate Abrahams, viens no protestētāju līderiem.

Pēc mītiņa pie ministrijas, demonstranti devās uz parlamenta ēku, skandējot: “Mēs prasām bezmaksas izglītību!” Pirmdienas demonstrāciju, kas beidzās bez incidentiem, atbalstīja arī pasniedzēju arodbiedrība un universitāšu profesoru organizācijas. Sagaidāms, ka šonedēļ sekos citas studentu protesta akcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+