×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Urbanovičs: valdības vadītājiem nav atbildības par savu valsti perspektīvā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas novadu vadītājiem ir īslaicīguma sajūta amatā līdzīgi kā premjeram un finanšu ministram, kuriem nav atbildības par savu valsti perspektīvā, – intervijā “Neatkarīgajai Rīta Avīzei” saka politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

“Premjers un finanšu ministrs ir gatavs augstākam karjeras pakāpienam, nepacietīgi gaidot uzaicinājumu uz kādu siltu vietiņu starptautiskajās finanšu struktūrās, kur atalgojumā saņem 30–50 tūkstošus eiro mēnesī, tāpēc viņiem atbildības par savu valsti perspektīvā,” uzskata Urbanovičs. “To jūt arī Latvijas novados, kur ir tāda pati īslaicīguma sajūta, – šodien tu esi, rīt vairs ne.”

Komentējot Nacionālā attīstības plāna projektu, SC līderis saka, ka esot bijis spiests to izlasīt, “jo partijas jaunie censoņi uzdeva par to simtiem jautājumu. Kad izlasīju, kļuvu dusmīgs. Aiz niknuma sasaucu kopā savus puišus un meitenes, uzdodot viņiem, lai raksta alternatīvu dokumentu.”

Viņš NAP projektā neesot atradis neko nozīmīgu, “viens vienīgs frāžu savirknējums”, dokuments “ķeksītim”, kas nozīmē formālu, bez rezultāta paveiktu darbu.

“Latvijai nekad nav paveicies ar labu valdību, jo premjers ikreiz nāk kā nolādēts ar nolemtību, būdams pārliecināts, ka Ministru kabineta mūžs būs īslaicīgs, epizodisks. Ja valdības vadītājs ticētu, ka patiešām spēs nostrādāt 10 gadus, viņam būtu pavisam cits valsts attīstības redzējums. Tad arī [premjers Valdis] Dombrovskis rēķinātos ar budžeta griešanas sekām, kuras atsitiena veidā nāks atpakaļ,” skaidro Urbanovičs, norādot, ka galvenais valsts labklājības kritērijs ir šeit dzīvojošie cilvēki, viņu fiziskā un intelektuālā kvalitāte.

Viņam neesot saprotams, kāpēc valdība “dara visu aplam”. “Cilvēki ilgojas pēc ilglaicīgas perspektīvas un saprotamas sistēmas. Neviens taču neskumst pēc padomju laikiem, – nē, visi grib stabilu nākotni,” ir pārliecināts SC līderis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+