×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Ušakovs: Sankciju ieviešana pret Krieviju bija murgaina ideja (39)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Sankciju ieviešana pret Krieviju, lai apturētu tās agresiju Ukrainā, bija murgaina ideja, šodien intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš uzsvēra, ka jaunāko laiku vēsturē neesot pozitīvu piemēru ar sankciju ieviešanu. Tās nepalīdzot. Tā bijusi murgaina ideja, iedomāties, ka, ieviešot dažas sankcijas, Krievijas tauta sacelsies, lai gāztu Vladimira Putina varu.

Turklāt Latvija, kas ir viena no valstīm, kura no Krievijas pretreakcijas cietīs visvairāk, bija tā, kas kūdīja Eiropas Savienības valstis, pieņemt lēmumu par sankciju ieviešanu.

Ušakovs kā vienīgo iespēju atrisināt Ukrainas krīzi un apturēt Krievijas agresiju, minēja diplomātu sarunas.

Viņaprāt, pašlaik Latvijas valdība neko daudz nevar darīt, lai palīdzētu saviem uzņēmējiem. Viena no iespējām esot samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi pārtikai. Turklāt, ja Eiropas Savienība nevarēs parūpēties par Baltijas valstīm, Latvijai jāsāk domāt par protekcionismu un jāatbalsta savi ražotāji.

Ja Krievija turpinās paplašināt savas pretsankcijas, būs dramatiska krīze. Ja tas skars Latvijas Dzelzceļu, tad Latvijas valdība neko nevarēs darīt, būs jādemontē sliedes un tās jāpārdod metāllūžņos, dramatizēja Rīgas mērs.

Viņš piebilda, ka drīzumā plāno doties uz Krieviju, lai runātu ar tiem lielveikaliem, kuros bija izvietoti “Rižskij dvorik” stendi, lūdzot tos uzreiz neizmest. Viņaprāt, esot neliela cerība, ka karš Ukrainā beigsies un, iespējams, Latvijas produkti varēs atgriezties Krievijas veikalu plauktos.

Jau ziņots, ka valdība šodien sēdē varētu lemt par atbalsta mehānismiem Krievijas noteiktā pārtikas produktu embargo dēļ cietušajiem uzņēmumiem.
Kā liecina valdības sēdes darba kārtība, sēdes slēgtajā daļā, kas notiks Mazajā zālē, ir iekļauts viens Ekonomikas ministrijas jautājums.

Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem tiek plānoti atbalsta mehānismi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Tiek risinātas arī sarunas ar citām ES valstīm par iespēju sankciju skartās nozares stabilizācijai izmantot līdzekļus no ES Stabilitātes fonda, kurā kopumā pieejami 400 miljoni eiro. Eiropas Komisija arī apsver iespēju vērsties Pasaules Tirdzniecības organizācijā, jo Krievijas sankcijām nav pamatojama, pagājušajā piektdienā teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viens no Latvijas valdības sniegtajiem atbalsta pasākumiem sankciju skartajiem uzņēmumiem varētu būt kredītgarantijas tiem uzņēmumiem, kas ir saņēmuši kredītus bankās un kam bankas varētu gribēt pārskatīt nosacījumus. Šādas kredītgarantijas varētu nodrošināt Latvijas Garantiju aģentūra. Cits operatīvais risinājums varētu būt nodokļu nomaksas režīma korekcija, piemēram, sankciju skartais uzņēmums varētu nemaksāt uzņēmumu ienākuma nodokli vai varētu saīsināt pievienotās vērtības nodokļa atmaksas termiņu. Ekonomikas ministrija strādās, lai sniegtu atbalstu jaunu noieta tirgu meklēšanā un sniegtu atbalstu mārketingam citu valstu tirgos. Pastāv arī variants meklēt iespējas ātrāk saņemt ES fondu līdzekļus un samazināt administratīvo slogu.

Kā atbalsta risinājumu valdības pārstāvji arī minēja iespēju popularizēt Latvijā ražotās preces Latvijas pircēju vidū un meklēt iespējas pašvaldību iepirkumos iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus.

Kā ziņots, Krievija noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, tāpat arī saldējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Totāls murgs Ušatova smadzenēs, bet varbūt labi samaksāts no Krievijas pabalstiem….

 2. Diemžēl Ušakovs ir veiksmīgi izvēlēta marionete (latviski runājošs krievs, paglīts, sakopts, sportisks, ar izglītību, bet ne tik gudrs, lai aizdomātos par galarezultātu), lai ietekmētu tautu tai virzienā, kur vajadzīgs. Patiesībā, viņš jau savu uzdevumu ir izpildījis, vismaz Rīgā un pierīgā.

 3. vispār dīvaini, ka RU orientētie politiķi it kā atbalsta ekonomiku un tāpēc baida tautu ar sankcijām – sak, kuš-kuš, nesakiet neko, jo citādi viņi ne tā paskatīsies, neņems preces, nedos naftu. It kā tādas kaimiņattiecības būtu norma un valsts mazais izmērs būtu pamats bailēs smilkstēt un izklāties, lai tik nāk un noslauka kājas! Tāpēc jau visus tos, kuri gaida padomju/krievijas varas atjaunošanos, tracina nato klātbūtne, ka galvenais arguments ir nevis dabiskas kaimiņattiecības, ekonomiska un cita veida sadarbība, bet brutālas varas spiediens !

 4. kauns tiem latviešiem , kas par šito kirchenšteinu Nr.2 balsoja. Nu nometies , nil, ceļos savu kremļa barinu priekšā un nobučo stērbeli !

 5. iebraucu Rigaa ,taada peleka ,netira izskatas ,Saldus,Jėlgava loti labi sakartota.

 6. Biedri,Usakov,tu pats esi MURGS!

 7. Kā lai nekaunās būt latvietim, ja latvieši nevar atbrīvoties no Puķina rokas puiša, Rīgas pilsētas vecākā. (Izlasiet arī Andas Līces rakstu LA un Ritas Našenieces IR). Kauns arī par tiem t.s. latviešiem, kas rūpējas par savu kabatu un būdami pie stūres, nogremdējuši valsti.

 8. Zināmā mērā Ušakam taisnība. Vajadzēja nevis sankcijas noteikt, bet organizēt starptautisku kolīcīju Krimas atgūšanai kā toreiz , kad atbrīvoja Kuveitu no Sadama Huseina.. Šoreiz amerikāņiem bailīgs prezidents, bet Eiropas savienība kā vienmēr plānā galdiņa urbēji.

 9. krievam jebkura rīcība pret prezi Putanu ir muļķība…

 10. Ēd,Ušakov,vairāk biezpienu un lai prātiņš nāk mājas!
  Neapkauno Latviju!

 11. Murgaina vispār bija ideja ušakovam kaut ko jautāt. Tikpat murgaina, kā balstīt ražošanu uz krievijas tirgiem un klausīties Vešņakova pasakas. Es vel labi atceros to laiku, kad krievs gāja prom no Latvijas. To reiz viņi stāstija, ka Latvijā tūlīt būs bads ja Padomija aizies. Tagad atkal vakars, tikai no tā ka pārēdīsies, ka bez krieva nav kur pārtiku likt. Jāražo tik, cik var noēst un realizēt un visu augstākās kvalitātes. Lai paši cīnās par Latvijas pārtiku. Pagaidām vel neko neesmu dzirdējis par ostām. Lukašenko vienreiz jau gribējis visu laist caur Viborgu.

  • ak, mīļo cilvēk, kaut kā nepareizi tos citātus izvēlaties un atceraties. “To reiz viņi stāstija, ka Latvijā tūlīt būs bads”. Saprātīgs cilvēks saskatītu paralēles ar šodienu- vai tad tagad mūsu “politkorekti pašcenzētajos avotos” jau netiek uzsvērts par Krievijas it kā tukšajiem plauktiem un deficītu ? 🙂 Tad nu jāsāk bija ar to – noskaidrot, cik patiesi ir šādi apgalvojumi. Un tālāk – ka tādi ir muļķīga propaganda Neatkarīgi no tā, kuri un kad to stāsta :))

   • Paskatiisimies veelreiz, peec putlera noteiktaa sankciju terminja gada… Apriis visus riisus mazajiem cilveecinjiem. Kas notiks, ja mazie cilveecinji nobalsos par sibirijas tautas republiku un anekteeshanu ĶTR ??? ziepes tur briest… Bet putlers grib meeriities vairaak ar rietumiem, varbuut putleram vajag paliidziibu probleemas risinaashanai???

 12. Ušakovs ir murgs, kuru es ceru rīdzinieki un Latvija pārdzīvos.

 13. Lasu kā Krievijā pirmajā dienā biznesmeņi pacēla pārtikas cenas un rēcu par to valsti! Pienu tur iepēr par 30% dārgāk, nekā Eiropā, saldēts lasis tagad ir dārgaks par 80-100%. Skaidrs ir viens, Rietumi zina, kā nolikt pie vietas tādu radījumu kā Putins. Jau ziemā Krievijā būs bads.

 14. Nilam ir pilnīga taisnība.Parejiet vairāk ,lai nogriež tranzītu,paceļ gāzes cenu un viss būs potrošenko šokolādē.

  • Tev taisnība. Padomju .. un okupantu pēcnācēji pat nenojauš, kas tos radījumus gaida priekšā.

  • tev gan liels prieks ja seit bus slikti -bauda .

  • No tik stabilba un noturiiga meera kunjgja politiskaa kursa izkristalizeejas vinja viedoklja un uzskatu kopa, attieksme pret Rīgu un valsti kopumaa. Tas ir ieliist dupsii saviem naudas deveejiem un partijaam ar kuraam ir nosleegti liigumi. Par energo resursiem. Jaapaariet maksimaali uz ieksheejiem valstii pieejamiem resursiem. Malka, veejsh, uudens, saule utml. Maksimaali iespeejamu neatkariibu no visiem areejiem resursiem …, exports uz nestabilu kaiminjvalsti??? uznjeemumiem jaaveic exporta klasterizaacija…

  • vispār dīvaini, ka politiķi it kā atbalsta ekonomiku un tāpēc baida tautu ar sankcijām – sak, kuš, nesakiet neko, jo citādi viņi ne tā paskatīsies, neņems preces, nedos naftu. It kā tādas kaimiņattiecības būtu norma un valsts mazais izmērs būtu pamats bailēs smilkstēt un izklāties, lai tik nāk un noslauka kājas! Tāpēc jau visus tos, kuri gaida padomju/krievijas varas atjaunošanās, tracina nato klātbūtne, ka galvenais arguments ir nevis kaimiņaatiecības, ekonomiska un cita veida sadarbība, bet brutālas varas spiediens !

 15. Ušakovam taču kā sava senjora-Putina vasalim jādodas pie sava kunga saskaņot sadarbības plānu.
  Ja jau SC reklamējas kā Rietumu sociāldemokrātijas vērtību nesēji,tad būs sajaucis virzienus,vai arī tā reklāma ir tikai priekš muļķiem. Diemžēl,Latvijā tādu nu ir savairojušies pārāk daudz,citādi tāda tukšu salmu kūlēja Grigule netiktu ievēlēta.

  • Tev kāds ir teicis, ka jāņem par pilnu tas, ko gvelž kaut kāds Ušakovs?

   • meera kunjgja muldeeshana, kas ne teoreetiski, ne praktiski neattiecas uz vinja amata pienaakumiem ir stipri kaitinosha… Vismaz komentaaros varam paust viedokli … 🙂

 16. Ko tad citu teiks, ja uz 9 maija svetkiem uzdavinaja ushakam dzhipu …

 17. Pati Ušakova runa ir murgaina, jo viņš taču atbalsta Putina politiku un Latvijā uzvedas kā Kremļa advokāts.
  Bet promaskaviskie LETAs un LA žurnālisti viņu intervē un regulāri sacer rakstus par viņa uzskatiem. Un pasniedz Latvijas lasītājam viņa melus demokrātijas mērcē. Sak, lasiet un iegaumējiet, ka te visi nedomā tā, kā Latvijas valdība, tāpēc Latvijas nelabvēļu raksti un intervijas vienmēr atrod vietu ekskomunistu vadītajās avīzēs. Pie mums taču ir demokrātija, viņi skandina, taču arī tad to nedrīkst izmantot valsts un ES politikas nomelnošanai, žurnālistu kungi (biedri)!

 18. MURGS ir tas, ka neatkarīgas valsts galvaspilsētā, pateicoties okupantu pēctečiem un latviešiem – pamuļķiem, pie varas ir partija, kas atbalsta eroristus un bandītus.

 19. Nilam ir pilnīga taisnība. Mūsu valdošā koalīcija bija pirmie, kuri pēc Amerikas diktāta rēja Krieviju. Pie Ukrainas krīzes Krievija nav vainīga, visu šo putru savārija jau Amerika. Pie sankcijam nav necieties varas vīri, bet vienkāršā tauta, īpaši zemnieki. Paldies Nilam, kurš uzdrošinās teikt taisnību.

 20. Ušakov! Dodoties uz Maskavu ieliec diolomātā vismaz pāris kilogrammus puslīdz ciešamas desas, lai Putinam nerastos neērtības sajūta atvainojoties, ka izņemot gurķi nekā cita nav ko uzkost tradicionālajiem simts gramiem vodkas.

 21. Nelabojams murgs,ir pats Ušakovs,ar visu savu SC.

 22. Kas ir ušakovs? Kas viņam devis tiesības runāt Latvijas vārdā? Latvijai tam ir prezidents, premjerministre, ārlietu ministrs. Vai nebūtu jāliek gals ušakova murgainajam paradumam vērtēt Latvijas un pārējo pasaules demokrātisko valstu nosodījumu agresorvalstij Krievijai?

 23. Putina politika ir murgaina.

 24. Ušakov,pēc taviem izteikumiem var domāt,ka Latvija nostādīja ES,Ameriku un pārējās valstis rinndā un deva komandu sankcijas.Sevišķi paklausīgas izrādījās pasules banka un citas lielās bankas.Kādus labumus no krievijas saņēma tās valstis,kuras bija pret sankcijām?Šveice jau navES valsts.

 25. Murgaina ir Tava sēdēšana Rīgas Domē. Tevi kā vienu no pirmajiem vajadzētu nosūtīt uz demokrātijas citadeli.

 26. ko ta usaks citu var pateikt…

 27. Tāds cilvēks kā Nils Ušakovs nevar pārstāvēt ne Rīgu, ne Latvijas valsti, jo atklāti atbalsta naidīgumu, terorismu un slepkavības, ko pastrādā Krievijas bandīti ar paša Putina ziņu. Vēlētājiem tomēr ir jāsaprot ar ko ir darīšana!

Draugiem Facebook Twitter Google+