Mobilā versija
+22.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
12. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: žults un skābes aplieti saeimieši bija pelnījuši garāku atelpu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc ziemīšu brīvdienām parlamentā atgriezušos sagaida takts sitēja Ināra, orķestris ar tušu un darba duna. Saeimas sieviešu telpās ilgi nesastapušās deputātes čamdīja siltas, tikko no franču skrodera adatas ārzemēs nopirktās tualetes, bet puiši mērījās ar iegādātiem gadžetiem un elektropiederumiem. Priekšplānā izcēlās Dombravas Jāņa parādīšanās ar liesmojošu senlatviešu zobenu. Dekalitriem žults un skābes aplieti, ar indi apspricēti, saeimieši bija pelnījuši garāku atelpu, jo drūmajā Bruņinieku namā nīka kā stādi bez saules. Tāpēc laidās “Air Baltic” spārnos pār Latvijas slieksni ar karsti mīļotām otrajām pusēm vai burvīgām gaišmatainām kaķenītēm. Premium vai ekonomiskās klases atpūta atkarīga no sasistās krājkases cūciņas ietilpības, no sīkas blakuspeļņas, ar ko politiķi apbalvo pati dzīve. Kam ceļš aizvijās uz maskuballi pie Monako firsta, kam aiz polārā loka satikt Rovaniemi cilvēku, kam uz Kroatiju un Siāmu. Gan kāds pabija Ziemeļpolā un Nārnijas zemē, nolaidās zemūdens pasaulē, uzkāpa slēpošanas kalnā. Ceļotāji bija braukuši ar funikulieri Gibraltārā, ar džipu un kamieli tuksnesī, ar karuseli Parīzē. Visur viesnīcnieku lutināti, šveicaru aptekalēti, vīnkopju bravo apsveikti par 2007. gada ražas iznīcināšanu. Daiļo mākslu pazinēji apmeklēja izslavētus opernamus un nemirstīgu otas virtuozu izstādes, viesojās Mūžīgās pilsētās. Kultūras iespaidu nesamaitātie meta līkumu mākslas priekšmetu krātuvēm, deva priekšroku palmzemju kūrortu izpriecām, ķitēja un ziedoja Bakham, plūca augļus Veneras dārzos, nelaizdami garām ne mamzeles, ne neurbtas pērles. No mājām saņēma e-pastus – tu gar svešām negramsties, es dabūšu zināt!

Saeimas parkets polkas solī nesa stalto ZZS pulkvedi Augustu. Skaistais sirmgalvis kaulus tika pūtinājis sanatoriskā kūrē Karlsbādē sērūdens vannās. Nesdams līdzi svešzemju aromu, Augusts dalīja flaierus pavecākiem, reimatisma nomocītiem kolēģiem – atlaides procedūrām termālos baseinos. Zeltene Lolita bij paciemojusies Ņūdžersī, kur Santa Klauss dāvina “Donna Karana” kolekcijas drēbes, bet dūšīgais demogrāfijas cīnītājs Imants Vāczemē nopircis “Mein Kampf” ar komentāriem. Kopš amors eiroprezidentūras pusgadā dziļi sirdī ievainoja mesjē Junkeru un herr Šulcu, par atmiņu no laimes dienām abiem uz rakstāmgalda stāv Laimdotas ģīmetne, bet uzmini nu, kur mūsu Merkele sagaidīja Jaungadu.

Kūms Elksniņš uzteica tūrfirmas “Ziemas palīdzība” labdarību, uz Maskavu aizvedot “Saskaņas” deputātu saimi stiprināt kolektīvisma garu, tikties ar Salatēti, ar slāviem sabuļādās. Mums tradīcija – sauca saskaņieši – pirms jaunā gada doties uz Maskavu. Visi bijām – Miša, Pavļiks, Serjoža. Apmetāmies pie studenta Ivanopulo kopmītnēs, braucām ekskursijā uz Gailīšiem. Sarkanajā laukumā pārņēma sajūta – tepat aiz augstām sienām strādā lielais cilvēks brīnumdaris, kura valstij nav robežu! Citugad b. Urbanovičs vedīs uz Ziemeļkoreju! Āzija sauc!

Dep. Sudraba arī lidoja uz Maskavu? Nē, Gulbenes pojene apciemoja dzimteni Centaura Alfu, smēlās enerģiju kauties ar reptiloīdiem. Frakcija “Vienotība” devās darba vizītē uz Rumāniju pie kolēģiem Transilvānijā.

Kad izkravāti lielie koferi, parlamentārieši cits citam vēlēja laimīgu jauno gadu. Mazāk strīdu, ķildības Saeimas simta starpā! Pēc brīvdienu krāsainības deputātiem roku ap pleciem aplikusi pelēkā Rūpju māte. Jāveltī laiku pacietīgai likumu izdošanai, protokolārām lietām, jāpārskata nekam nederīgās valdībā saražotās aktis, kam patiesībā vajadzēja kalpot par iekuru Kučinska lauku fazendas kamīnā. Jāsakopo un jāziedo spēki vēlētājiem, kam ikviens deputāts pateicību parādā par ērtu amatvietu. Bet ķeza – draudzīgā koalīcija jau paguvusi saķildoties! Vai atzīmēt satikšanos krodziņā “Pie sīvā ķiplociņa” vai “Melnajā āzī”, vai iet sist Silenieku, kurš sadzēris tubrālības ar Ušakovu.

Cik skaisti, ka tā var ceļot! Taču Valsts prezidents Iveta un Raimonds Vējonis teicis – nekur nav tik labi kā mājās!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. skaisti uzrakstīts :).

  2. Bravo! Jo sevišķi par prezidentu – Siāmas dvīni!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Piekabiniet arī kādu vagonu priekš tiem vēsturniekiem!

Rosība pēc četru gadu pauzes 

Otrdien Rīgā notika Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde, pēc kuras tās līdzpriekšsēdētājs, satiksmes ministrs Uldis Augulis žurnālistiem sacīja, ka izskatīti vairāki jautājumi. Latvija un Krievija vienojusies ciešāk sadarboties transporta jomā un nodrošināt kravu nepārtrauktību, līdz gada beigām iecerēts parakstīt līgumu par tiešajiem starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem. Puses vienojušās stiprināt sadarbību konteinerpārvadājumu jomā no Ķīnas uz Eiropu, izmantojot Krievijas un Latvijas infrastruktūru, kā arī līdz šā gada beigām sarīkot Latvijas un Krievijas vēsturnieku tikšanos, “lai diskutētu par abām valstīm svarīgiem vēstures jautājumiem”. Iepriekšējā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika pirms četriem gadiem – 2013. gada novembrī Maskavā.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+