×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: žults un skābes aplieti saeimieši bija pelnījuši garāku atelpu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc ziemīšu brīvdienām parlamentā atgriezušos sagaida takts sitēja Ināra, orķestris ar tušu un darba duna. Saeimas sieviešu telpās ilgi nesastapušās deputātes čamdīja siltas, tikko no franču skrodera adatas ārzemēs nopirktās tualetes, bet puiši mērījās ar iegādātiem gadžetiem un elektropiederumiem. Priekšplānā izcēlās Dombravas Jāņa parādīšanās ar liesmojošu senlatviešu zobenu. Dekalitriem žults un skābes aplieti, ar indi apspricēti, saeimieši bija pelnījuši garāku atelpu, jo drūmajā Bruņinieku namā nīka kā stādi bez saules. Tāpēc laidās “Air Baltic” spārnos pār Latvijas slieksni ar karsti mīļotām otrajām pusēm vai burvīgām gaišmatainām kaķenītēm. Premium vai ekonomiskās klases atpūta atkarīga no sasistās krājkases cūciņas ietilpības, no sīkas blakuspeļņas, ar ko politiķi apbalvo pati dzīve. Kam ceļš aizvijās uz maskuballi pie Monako firsta, kam aiz polārā loka satikt Rovaniemi cilvēku, kam uz Kroatiju un Siāmu. Gan kāds pabija Ziemeļpolā un Nārnijas zemē, nolaidās zemūdens pasaulē, uzkāpa slēpošanas kalnā. Ceļotāji bija braukuši ar funikulieri Gibraltārā, ar džipu un kamieli tuksnesī, ar karuseli Parīzē. Visur viesnīcnieku lutināti, šveicaru aptekalēti, vīnkopju bravo apsveikti par 2007. gada ražas iznīcināšanu. Daiļo mākslu pazinēji apmeklēja izslavētus opernamus un nemirstīgu otas virtuozu izstādes, viesojās Mūžīgās pilsētās. Kultūras iespaidu nesamaitātie meta līkumu mākslas priekšmetu krātuvēm, deva priekšroku palmzemju kūrortu izpriecām, ķitēja un ziedoja Bakham, plūca augļus Veneras dārzos, nelaizdami garām ne mamzeles, ne neurbtas pērles. No mājām saņēma e-pastus – tu gar svešām negramsties, es dabūšu zināt!

Saeimas parkets polkas solī nesa stalto ZZS pulkvedi Augustu. Skaistais sirmgalvis kaulus tika pūtinājis sanatoriskā kūrē Karlsbādē sērūdens vannās. Nesdams līdzi svešzemju aromu, Augusts dalīja flaierus pavecākiem, reimatisma nomocītiem kolēģiem – atlaides procedūrām termālos baseinos. Zeltene Lolita bij paciemojusies Ņūdžersī, kur Santa Klauss dāvina “Donna Karana” kolekcijas drēbes, bet dūšīgais demogrāfijas cīnītājs Imants Vāczemē nopircis “Mein Kampf” ar komentāriem. Kopš amors eiroprezidentūras pusgadā dziļi sirdī ievainoja mesjē Junkeru un herr Šulcu, par atmiņu no laimes dienām abiem uz rakstāmgalda stāv Laimdotas ģīmetne, bet uzmini nu, kur mūsu Merkele sagaidīja Jaungadu.

Kūms Elksniņš uzteica tūrfirmas “Ziemas palīdzība” labdarību, uz Maskavu aizvedot “Saskaņas” deputātu saimi stiprināt kolektīvisma garu, tikties ar Salatēti, ar slāviem sabuļādās. Mums tradīcija – sauca saskaņieši – pirms jaunā gada doties uz Maskavu. Visi bijām – Miša, Pavļiks, Serjoža. Apmetāmies pie studenta Ivanopulo kopmītnēs, braucām ekskursijā uz Gailīšiem. Sarkanajā laukumā pārņēma sajūta – tepat aiz augstām sienām strādā lielais cilvēks brīnumdaris, kura valstij nav robežu! Citugad b. Urbanovičs vedīs uz Ziemeļkoreju! Āzija sauc!

Dep. Sudraba arī lidoja uz Maskavu? Nē, Gulbenes pojene apciemoja dzimteni Centaura Alfu, smēlās enerģiju kauties ar reptiloīdiem. Frakcija “Vienotība” devās darba vizītē uz Rumāniju pie kolēģiem Transilvānijā.

Kad izkravāti lielie koferi, parlamentārieši cits citam vēlēja laimīgu jauno gadu. Mazāk strīdu, ķildības Saeimas simta starpā! Pēc brīvdienu krāsainības deputātiem roku ap pleciem aplikusi pelēkā Rūpju māte. Jāveltī laiku pacietīgai likumu izdošanai, protokolārām lietām, jāpārskata nekam nederīgās valdībā saražotās aktis, kam patiesībā vajadzēja kalpot par iekuru Kučinska lauku fazendas kamīnā. Jāsakopo un jāziedo spēki vēlētājiem, kam ikviens deputāts pateicību parādā par ērtu amatvietu. Bet ķeza – draudzīgā koalīcija jau paguvusi saķildoties! Vai atzīmēt satikšanos krodziņā “Pie sīvā ķiplociņa” vai “Melnajā āzī”, vai iet sist Silenieku, kurš sadzēris tubrālības ar Ušakovu.

Cik skaisti, ka tā var ceļot! Taču Valsts prezidents Iveta un Raimonds Vējonis teicis – nekur nav tik labi kā mājās!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. skaisti uzrakstīts :).

  2. Bravo! Jo sevišķi par prezidentu – Siāmas dvīni!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+