×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

“Uz spēles Latvija”: stāsts par tēvu un padomju čekistiem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pētera Krilova pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Uz spēles Latvija” iznākuši divi treileri, portālam LA.lv pavēstīja kinolentes producents Uldis Cekulis

Pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Uz spēles Latvija” atslēgas kods ir gadskaitlis 1949. Šajā gadā piedzimis pats filmas režisors. Viņa stāsts par tēvu cieši savijas ar padomju Latvijas
čekistu viltīgo spēli pret zviedru-angļu-amerikāņu izlūkdienestiem.

Sešdesmitajos gados ar čekas līdzdalību Latvijā tapa grāmata, pēc tam arī aktierfilma “Kad lietus un vēji sitas logā”, kā arī TV pseidodokumentāls seriāls “Spēle”.

Filma stāsta par cilvēkiem, kuri dažādu dēļ kļuvuši par šīs “spēles” dalībniekiem. Vairāku gadu garumā vākti unikāli dokumenti, liecības, čekas apsūdzību materiāli un intervijas ar aculieciniekiem un ekspertiem.

Čekas sausās un skarbās nopratināšanas protokolu lapas filmā atdzīvojas melnbaltās plastilīna animācijās.

Viegli ironiska kino arhīvu montāža, atdzīvināta Eiropas politiskā karte un grafikas līdzēs arī nesagatavotam skatītājam noorientēties līdz maz zināmos notikumos.

Filmu demonstrēs kinoteātrī “Splendid Palace”: 30. un 31. augustā plkst. 13 un 18; 1. un 3. septembrī plkst. 18, bet 2. un 4. septembrī (tikai šajā dienā – ar angļu subtitriem) – plkst. 16.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pirmajā rindkopā rakstīts šādi ; / iznākuši divi treileri,/ 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+