×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Uzdod pārbaudīt IZM paspārnē esošo skolu atbilstību drošības normām (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārei Sandai Liepiņai līdz 23.decembrim veikt pārbaudes visās IZM padotībā esošajās profesionālās izglītības iestādēs un koledžās, portālu “LA.lv” informēja IZM.

Pārbaudē jāvērtē profesionālās izglītības iestāžu un koledžu ēku tehniskais stāvoklis un ēku atbilstība normatīvo aktu prasībām un ekspluatācijas noteikumiem, skaidro IZM.

Tāpat jāiesniedz viedoklis par nepieciešamību pārbaudīt evakuācijas plānus IZM padotībā esošajās profesionālajās izglītības iestādēs un koledžās, IZM resora iestāžu ēkās, kā arī rīcību krīzes situācijās, rīkojot apmācības.

Ministra uzdevums neattiecas uz vispārizglītojošajām skolām, jo tās nav IZM, bet gan pašvaldību vai arī privātpersonu paspārnē. Tomēr arī šo izglītības iestāžu vadība tiek aicināta pārbaudīt skolu ēku atbilstību drošības normām, piebilst ministrijā.

Pārbaudes uzdotas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju un pēdējā laikā Latvijā atklātajiem vairākiem pārkāpumiem dažādu sabiedrisku ēku ekspluatācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un kas notiek ar Kultūras ministrijas paspārnē esošajām skolām un citām sabiedriski nozīmīgām ēkām? Nebūtu par skādi pārbaudīt ,piemēram, Rēzeknes mūzikas skolas tehnisko stāvokli….

  2. Gribētos gan precīzāku informāciju par to, kā šīs pārbaudes tiks veiktas.

Draugiem Facebook Twitter Google+